Biznes

Procedury udzielania pożyczki internetowej

Procedury udzielania pożyczki internetowej

Procedury przy udzielaniu chwilówek internetowych są proste i zazwyczaj takie same w przypadku każdej firmy pożyczkowej. O tego rodzaju wsparcie finansowe może się starać każdy, kto potrzebuje dodatkowej gotówki. Cały proces jej pozyskiwania można przedstawić w kilku etapach. Jest on bardzo podobny do procedury udzielania pożyczek w firmach stacjonarnych.

Wybór oferty

Wybór najlepszej oferty to najtrudniejsze zadanie. Ułatwia nam je internetowe porównywarki pożyczkowe. Urządzenie to pomaga dobrać odpowiednią, pożyczkę biorąc pod uwagę kwotę, której potrzebujemy oraz czas, na jaki ją pożyczamy. Możemy również zaznaczyć, czy będziemy spłacali zadłużenie jednorazowo, czy też w ratach. Porównywarki posiadają bazę wszystkich dostępnych firm udzielających pożyczki przez internet, dzięki czemu otrzymamy najlepiej dopasowane do naszych potrzeb oferty. Jeśli po raz pierwszy korzystamy z usług danej firmy pożyczkowej, możemy skorzystać z promocji. Zazwyczaj ma ona postać braku dodatkowych opłat związanych z obsługą zadłużenia. Jest to tak zwana darmowa pożyczka. Jest to metoda, którą stosują firmy pożyczkowe w celu pozyskania nowych klientów. Warto upewnić się, czy nas obowiązuje. Jeśli tak, to na jakich warunkach.

Wniosek

W przypadku pożyczek online wstępny wniosek jest w formie elektronicznej. Dokument ten dostępny jest na stronie internetowej firmy pożyczkowej. Wypełniając go, musimy podać następujące dane:
• kwota pożyczki;
• okres spłaty.

Chwilówki online porównasz na stronie Centrum Pożyczek 360 – przekonaj się sam!

Po ich przesłaniu otrzymujemy wniosek, zawierający powyższe dane wraz z całkowitym kosztem pożyczki, dokładnym okresem spłaty zadłużenia oraz warunkami spłaty. Kolejnym etapem jest uzupełnienie właściwego wniosku swoimi danymi osobowymi, czyli:
• imieniem;
• nazwiskiem;
• adresem,
• peselem,
• serią i numerem dowodu osobistego.

Dodatkowo pożyczkodawca będzie prosił wnioskodawcę o podanie numeru kont bankowego oraz numeru telefonu. Numer konta bankowego zwykle poddawany jest weryfikacji. Następuje to przez dokonanie symbolicznego przelewu na konto pożyczkodawcy, zazwyczaj na kwotę 1 grosza. Dokonuje się go w celu weryfikacji danych z przelewu z danymi pożyczkobiorcy. Żadna firma pożyczkowa nie udzieli pożyczki osobie podszywającej się za kogoś innego. Tego rodzaju kontrola ma na celu zmniejszenie ryzyka finansowego.

Umowa 

Podane we wniosku dane adresowe są bardzo często wykorzystywane w celu przesłania umowy pożyczkowej. Jest to już coraz rzadziej spotykana procedura w przypadku pożyczek online, ponieważ znacznie przedłuża proces ich udzielania. Zwykle umowa przesyłana jest za pomocą Internetu. Po jej otrzymaniu należy się z nią dokładnie zapoznać, zwracając szczególną uwagę na dołączony regulamin. Zapisy znajdujące się w tym dokumencie są wiążące w stosunku do klienta, należy więc świadomie go podpisywać. W niektórych sytuacjach zdarza się konieczność wysyłania dokumentów poświadczających zatrudnienie lub wysokość posiadanego miesięcznego dochodu. Są to zazwyczaj sytuacje, w których staramy się o pożyczki o wysokiej wartości. Im wyższa kwota pożyczki, tym więcej wymagań może stawiać pożyczkodawca.

Po odesłaniu umowy pożyczkowej wraz z kompletem niezbędnych dokumentów rozpoczyna się okres oczekiwania na decyzję w sprawie przyznania wsparcia finansowego. Zazwyczaj trwa on bardzo krótko. Równie szybko otrzymuje się pieniądze na konto. Dodatkowo, aby usprawnić procedurę udzielania pożyczki, możemy założyć konto w banku, w którym posiada je firma pożyczkowa.