Ogólna

Buty w sam raz na wiosnę

Buty w sam raz na wiosnę

Mimo wciąż dosyć chłodnych poranków i szybko zapadającego zmroku, coraz więcej osób myśli już o wiośnie. Temperatura jest bowiem z każdym dniem przyjemniejsza, co skłania do spędzania większej ilości czasu na zewnątrz. Pora zatem rozejrzeć się za jakimś praktycznym, ale też ciekawym obuwiem. Panie mają z tym jak zwykle większy problem.

Przede wszystkim dlatego, że lubią mieć w swojej garderobie różne buty damskie, które potem mogą dopasowywać do odmiennych stylizacji. Jakie obuwie sprawdzi się najlepiej tegorocznej wiosny?

Modne baleriny

To buty w sam raz na spacer, ale także do niejednej pracy. Wybierając klasyczne modele w kolorze czarnym, zyskuje się solidną bazę niejednej stylizacji. Obecnie modne są również baleriny w kolorze cielistym, a także te różnokolorowe. Projektanci zachęcają do testowania różnych rozwiązań i sięgania po odmienne projekty. Baleriny to buty damskie, którym nie sposób odmówić wygody. Wpisują się w codzienne załatwianie spraw na mieście, są idealne na spotkanie z przyjaciółmi czy swobodny piątek w biurze. Zwolenniczki wygodny na pewno będą zachwycone.

Ponadczasowe szpilki

Wiosna to okres przyjęć, imprez rodzinnych i spotkań towarzyskich. To także czas, kiedy można odsłonić nieco więcej ciała i pokazać chociażby nogi. Nie tylko kobiety zdają sobie sprawę, że najlepiej sprawdzą się w tym zadaniu szpilki. Na wiosnę wiele pań sobie o nich przypomina. Te na wysokim, eleganckim obcasie nosi się przede wszystkim wieczorami, na przyjęciach czy weselach. Na co dzień sprawdzają się natomiast buty damskie na nieco niższym lub przynajmniej szerszym obcasie. Zamiast cienkiej szpilki może być słupek. Tegoroczna wiosna to kolejny już sezon, kiedy trudno wskazać jeden wiodący trend obuwniczy. Styliści na pewno zachęcają do kreatywnego wybierania butów i sięgania po te o nietypowym kształcie czy krzykliwym kolorze.

Buty damskie w oryginalnym wydaniu

Wiosną warto przypomnieć sobie także o mokasynach. Wbrew pozorom nie są to wyłącznie buty męskie, ale liczne modele powstają obecnie także z myślą o nowoczesnych i ceniących wygodę kobietach. Zwłaszcza w chłodniejsze dni damskie mokasyny będą jak znalazł. Sprawdzą się również przy wielu nieformalnych okazjach. Można wybrać się w nich na spacer, zrobić zakupy czy spotkać się ze znajomymi na mieście. Współczesne kobiety coraz częściej wybierają buty, które podkreślą ich charakter. Nie szukają modeli, które pozwolą im się wtopić w tłum. Zależy im natomiast na tym, by ich stylizacja  wyróżniała się i zwracała uwagę.

Stąd buty damskie wykonane chociażby ze sztucznych, błyszczących materiałów. A także modele przezroczyste czy opatrzone rzucającym się w oczy wzorem. Na czasie są również te uzupełnione nietypowym obcasem czy wyjątkowo grubą podeszwą. Do tego dodatki futra czy krzykliwe kokardki. Takie buty mogą wydawać się przesadą, a jednak nosi je coraz więcej kobiet. Są wśród nich nie tylko przedstawicielki młodego pokolenia, ale też panie w poważniejszym wieku. One także lubią bawić się modą.