Implanty dentystyczne w Szczecinie: wszyscy pragniemy czystego i pięknego uśmiechu. Niestety z różnych powodów mogą wystąpić problemy związane z próchnicą, prowadzące do utraty zębów. Implanty zębowe to świetny sposób na przywrócenie pięknego uśmiechu, a coraz więcej pacjentów decyduje się na tę metodę. Jakie są cechy implantów dentystycznych? Jakie rodzaje implantów dentystycznych możemy wyróżnić? Kiedy powinieneś zdecydować się na ich użycie? Jak przygotować się do tego procesu? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.
Jakie są cechy implantów dentystycznych?
Głównym zadaniem implantów zębowych https://doboszimplanty.pl/ jest odbudowa struktury zęba. W praktyce implant to tylko podstawa konstrukcji – to tylko śruba włożona w miejsce poprzedniego korzenia. Dopiero na tym implancie znajduje się element zwany koroną protetyczną. Chodzi o to, że pasuje do reszty zębów, dzięki czemu całość będzie wyglądała naturalnie. Implanty dentystyczne Szczecin mogą być wykonane z różnych materiałów. Wybór opiera się głównie na naszych osobistych preferencjach jak również dentyście-specjalizacji na podstawie jego bogatego doświadczenia, uwzględniającego oczekiwania Pacjenta. Uwzględnia budowę uzębienia, wymagania kosmetyczne, anatomię szkieletową oraz możliwości finansowe. Implanty dentystyczne Szczecin to świetny sposób na pełne uzupełnienie zębów, nabranie pewności siebie i ułatwienie codziennego jedzenia.
Jakie rodzaje implantów dentystycznych możemy wyróżnić?
Wiemy już, czym są implanty zębowe i jakie mają cechy. Teraz zapoznajmy się z najczęstszymi typami tych przedmiotów. Pamiętaj, każdorazowo wybierają je lekarze, którzy wcześniej konsultują się z nami i biorą pod uwagę naszą opinię. Najpopularniejsze są implanty wykonane z tytanu. Charakteryzują się długą żywotnością. Jednak wielu uważa je za brzydkie – pesymiści twierdzą, że linia dziąseł zostanie obniżona, przez co część tytanowa będzie widoczna. Innym rozwiązaniem są implanty cyrkonowe Szczecin. Są bardziej estetyczne, ponieważ w większym stopniu przypominają tkankę zęba. Dobrze wiążą się z tkanką kostną, ale jednocześnie nie reagują na zmiany temperatury. Warto podkreślić – są całkowicie odporne na działanie substancji kwasowych, w żaden sposób nie zmieniają smaku spożywanych potraw. Dodatkowo charakteryzują się tym, że są bardzo bezpieczne i nie wchodzą w interakcje z materiałami stomatologicznymi. Implanty dentystyczne Szczecin można również podzielić na jednofazowe i dwufazowe – w przypadku tego pierwszego cały proces przebiega nieco szybciej i umożliwia montaż implantów wraz z nadbudową już na pierwszej wizycie.
Kiedy warto zdecydować się na implanty dentystyczne?
Implanty dentystyczne Szczecin https://doboszimplanty.pl/cennik/ są wykorzystywane w szczególny sposób dla osób, które z różnych przyczyn utraciły swoje naturalne zęby. Stosuje się je, gdy straciliśmy tylko jeden ząb lub chcemy odbudować większość zgryzu. W tym drugim przypadku zakłada się kilka implantów – stanowią one podstawę protezy. Gdybyśmy mieli wskazać kilka warunków, które prowadzą do konieczności wszczepienia implantów, wymienilibyśmy: nieleczone zapalenie przyzębia, całkowity brak uzębienia, próchnicę prowadzącą do zniszczenia zębów (stąd konieczność ich usunięcia), niedorozwój zawiązków zębowych. Jeśli tkanka zęba jest tylko częściowo uszkodzona, nic nie stoi na przeszkodzie, aby podjąć decyzję o odbudowie zęba – mniej inwazyjnej procedurze.
Jak przygotować się do zabiegu implantacji zębów?
Jak wspomnieliśmy w poprzednich akapitach, implanty zębowe w Szczecinie cieszą się dużą popularnością. Proces ten może się jednak różnić w zależności od rodzaju implantu https://www.aroxmedia.pl/implanty-zebow-szczecin/, z jakim mamy do czynienia. Konsultacja wstępna jest kluczowa – to podczas konsultacji zbierany jest niezbędny wywiad lekarski. Omówiono przeciwwskazania i zlecono dodatkowe badania (w razie potrzeby). Przed umieszczeniem implantu zaleca się wykonanie podstawowych badań morfologicznych. Na tej podstawie eksperci są w stanie ocenić, czy proces gojenia przebiega prawidłowo. Ważne jest również badanie kliniczne – ocena ogólnego stanu jamy ustnej i zębów w tym okresie. Weźmy na przykład pod uwagę chorobę dziąseł i próchnicę. Ponieważ obrazowanie zgryzu planuje cały proces – podstawą jest panorama rentgenowska. Tomografia komputerowa jest dokładniejsza.