Kamera IP Dahua PTZ SD6C230T-HN 4.5-135mm 2Mpix Seria Pro

Kamera IP Dahua PTZ SD6C230T-HN 4.5-135mm 2Mpix Seria Pro – technologia wciąż rozwija się, a tym samym powstają to wszelkiego rodzaju urządzenia pozwalające na zwiększenie komfortu naszego życia. Telefony komórkowe, laptopy, samochody – to tylko niektóre przykłady rzeczy dziś nam wręcz niezbędnych. Wraz jednak z postępem technologicznym ludzie stają się coraz to bardziej majętni. Wzrasta bowiem wynagrodzenie, a tym samym każdy z nas jest w stanie pozwolić sobie na więcej wydatków.

Tym samym więc poszerzają się majątki, które od wieków stawały się celem na złodziei. Technologia także pomaga im w swojej działalności przestępczej. Stąd więc niesamowicie ważne jest zabezpieczanie swojego dobytku. Robić to możemy na wiele sposobów, do najpopularniejszych jednak należą wszelkiego rodzaj czujniki oraz kamery. Umożliwiają one bowiem nieustanną ochronę, która nie wymaga osób trzecich. Odznaczają się także wysoką skutecznością wykrywania wszelkiego rodzaju włamań i dewastacji. Czy warto więc dziś zainwestować w jedną z tych metod, by móc spać spokojnie? Na to pytanie oraz inne związane z bezpieczeństwem naszych domostw odpowiedzi znajdują się w dalszej części artykułu.

Czujniki czy kamery?

Zabezpieczając daną posesję czy też budynek decydujemy się najczęściej na wybór czujnika ruchu, kamery ochronnej lub ich obojga razem. Czym charakteryzują się poszczególne opcje? Czujniki ruchu stosowane są przede wszystkim jako alarmy antywłamaniowe. Pozwalają one bowiem na szybkie wykrycie niepożądanego ruchu w danym miejscu, a następnie uruchomienie kolejnych mechanizmów umożliwiających zareagowanie i zabezpieczenie danego obszaru. Na rynku istnieje wiele rodzajów czujników, a do najpopularniejszych należą:

  • mikrofalowy  – jego działanie polega na wykrywaniu, jak sama nazwa mówi, mikrofal o określonej częstotliwości. Potrafi on identyfikować martwe obiekty oraz jest bardziej czuły w porównaniu do następnego rodzaju, jakim są czujniki podczerwieni.
  • podczerwieni – wykrywają one fale podczerwone emitowane przez organizmy żywe. Znane są one zapewne każdemu z różnych filmów czy też popularnie zwanej termowizji.
  • ultradźwiękowy – emitują one fale mechaniczne w postaci dźwięków o wysokiej częstotliwości, niesłyszalnych dla człowieka. Działają podobnie do mechanizmu echolokacji występującej wśród niektórych zwierząt, jak chociażby nietoperze.

Jak wygląda natomiast sprawa z kamerami? Ich działanie w dużej mierze opiera się na jednym i tym samym, czyli rejestrowaniu obrazu, na które ich obiektyw został skierowany. Na rynku jednak istnieje wiele rodzajów tego typu urządzeń, które różnią się ilością funkcji oraz jakością filmów. Kamery świetnie sprawdzają się na niewielkich terenach jak domy, muzea, galerie czy też małe przestrzenie otwarte. Jeśli więc zależy nam na zabezpieczeniu danego obszaru, warto jest się na takowe zdecydować. Pozostaje jednak pytanie: jaki konkretny model warto wybrać? Poniżej przedstawiamy kamerę IP Dahua PTZ SD6C230T-HN, który świetnie sprawdzi się w każdym z wymienionych miejsc.

Kamera dla wymagających

Kamera IP Dahua PTZ SD6C230T-HN 4.5-135mm 2Mpix Seria ProKamera IP Dahua PTZ SD6C230T-HN została przeznaczona do przeróżnych zastosowań, poczynając od sklepów i hurtowni kończąc na poważnych instytucjach jak chociażby więzienia. Spowodowane jest to faktem, iż posiada ona przetwornik 1/2.8″ CMOS, dzięki czemu użytkownik uzyskuje obraz w świetnej jakości o rozdzielczości 2 Mpx. Jest to szczególnie ważny aspekt we wszystkich kamerach, gdyż duża ilość szczegółów czy też wyraźnie twarze kluczowe są dla odszukania przestępcy. Obiektyw natomiast jest w stanie uzyskać nawet 30-krotne przybliżenie optyczne. Odznacza się ono wysoką jakością, w przeciwieństwie do najczęściej stosowanych modułów cyfrowych. Jaka jest jednak kluczowa cecha kamery IP Dahua PTZ SD6C230T-HN? Zawarty w niej został moduł odpowiedzialny za inteligentną analizę obrazu oraz późniejsze wywołanie alarmu. Dostępnych mamy kilka opcji, które pozwolą chronić nasz dobytek. Pierwszą z nich jest wywołanie alarmu po przekroczeniu wyznaczonej linii czy też wejścia w określony obszar. Co jeśli przestępca jednak będzie próbował jakoś zniwelować kamerę? W tym wypadku możemy włączyć opcję wywołania alarmu po nagłej zmianie sceny, dzięki czemu nie dopuścimy do takiej sytuacji. Całość filmów zapisywana jest na karcie SD, przez co mamy do nich ciągły i nieograniczony dostęp. 

Kilka tysięcy za kamery?

Ostatnim, ważnym aspektem jest cena, która w dziale zaawansowanych technologicznie kamer waha się w okolicach kilku tysięcy złotych za sztukę. Czy jednak warto robić sobie tak ogromny, dodatkowy wydatek? Poczucie bezpieczeństwa jest najważniejszym czynnikiem, który gwarantuje nasz spokój. Jeśli więc świadomi jesteśmy ryzyka, jakie towarzyszyć może naszym budynkom, inwestycja w przeróżne środki ochrony staje się wręcz niezbędna. Pozwala ona uniknąć wielu przykrych, często ciągnących się latami konsekwencji. Komu bowiem marzy się biegać miesiącami po sądach, jeśli nie posiadamy odpowiednich dowodów na przykładową kradzież? Kamery w tym wypadku rozwiązują problem całkowicie, stąd warto jest rozważyć ich zakup pierwszorzędnie. 

Related Posts

Destylator do rozpuszczalników kluczowe aspekty i zastosowania

Destylator do rozpuszczalników, będący istotnym narzędziem w laboratoriach chemicznych i zakładach przemysłowych, odgrywa kluczową rolę w procesach oczyszczania i recyklingu substancji chemicznych. Urządzenie to pozwala na precyzyjne…

Instalacje elektryczne Szczecin

Instalacje elektryczne Szczecin

Instalacje elektryczne Szczecin: Szczecin, położony malowniczo nad rzeką Odrą, to miejsce, które przenika nie tylko bogata historia, ale także nowoczesność. W dzisiejszym artykule skupimy się na jednym…

Szafy sterownicze

Szafy sterownicze

Szafy sterownicze: w dzisiejszym świecie, gdzie technologia odgrywa znaczącą rolę w każdej dziedzinie życia, szafy sterownicze pełnią kluczową funkcję w zapewnianiu bezpiecznej i efektywnej kontroli procesów. Czy…

Fotowoltaika z Bydgoszczy

Fotowoltaika z Bydgoszczy

Rozwój zrównoważonej energii jest nieodzowny w obliczu narastających problemów związanych z emisją gazów cieplarnianych i wyczerpywaniem się tradycyjnych źródeł energii. Fotowoltaika, jako forma odnawialnej energii, staje się…

Magazyny energii

Magazyny energii

Argumentów przemawiających za kupnem urządzeń tego typu jest całe mnóstwo. Właśnie m.in. dlatego coraz więcej osób z naszego kraju decyduje się na nowoczesne i skuteczne magazyny energii….

Laptop ASUS 15 X509 _ Core™ i5-1035G1 _ 512 GB _ 8 GB _ Win10 Home czerwony

Laptop ASUS 15 X509

Laptop ASUS 15 X509 jest wydajną wersją rodziny VivoBook. Laptop jest świetnie przystosowany do użytku codziennego oraz bardziej wymagających zadań? Warto za niego płacić więcej niż za…