Kiedy warto wynająć halę namiotową?

Kiedy warto wynająć halę namiotową?

Wynajem hal namiotowych cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród osób firm, ale również osób prywatnych. W praktyce większości z nas opłaca się on o wiele bardziej, niż zakup hal namiotowych. W jakich sytuacjach powinniśmy pomyśleć o wynajmie hal namiotowych, zamiast organizować imprezę w budynku lub „pod chmurką”? Odpowiadamy.

Wesele w namiocie

W ostatnim czasie bardzo popularne stały się wesela plenerowe. Trend ten przywędrował do Europy zza oceanu, jednak początkowo w Polsce nie organizowane zbyt wielu imprez plenerowych. Natomiast w Hiszpanii, w Grecji czy we Włoszech – owszem. Obecnie jednak pary młode chętnie zapraszają swoich gości w plener. Impreza zawsze jest dogłębnie przemyślana. Na gości czekają przekąski, napoje, stoliki, a często i miejsce do tańca. Niemniej jednak może pojawić się pewien problem, związany z pogodą. O ile deszcze w Grecji czy w Hiszpanii w porze letniej to rzadkość, o tyle w Polsce zdarza się dosyć często. Z tego też powodu każda para młoda powinna pomyśleć o wynajmie hal namiotowych na wesele. Wiele osób decyduje się na to, ponieważ nie chcą oni nudnej imprezy w restauracji. Inni poniekąd nie mają wyboru, ze względu na brak wolnych terminów w lokalach. Niemniej jednak hala namiotowa pomoże uchronić nie tylko gości w razie deszczu. Świetnie sprawdza się ona także wczesną wiosną i jesienią, gdy wieczory są stosunkowo chłodne. Wtedy też goście chętnie spędzają czas w ogrzewanej hali. Latem zaś możemy wyposażyć ją w przenośny klimatyzator, dzięki któremu goście mogą się nieco schłodzić. Także i potrawy możemy schować w lodówce, we wnętrzu namiotu. Wysokie temperatury mogą bowiem niekorzystnie wpływać na smak i jakość jedzenia. Co ważne, w hali namiotowej może zorganizować nie tylko wesele, ale i każdą, większą imprezę. Urodziny, imieniny, impreza z okazji rocznicy ślubu – w okazjach możemy przebierać do woli. Hale namiotowe, w naszym klimacie, zdecydowanie sprawdzają się w przypadku organizowania imprez plenerowych.

Zobacz również:

Impreza firmowa

hale-z-płyty-warstwowej-lubuskieImprezy na większą liczbę gości organizują nie tylko osoby prywatne, ale również firmy. Bardzo często są to wydarzenia, które mają na celu integrację pracowników. Niektórzy przedsiębiorcy świętują w ten sposób kolejną rocznicę działalności. W przypadku mniejszej liczby gości mogą oni zorganizować imprezę w restauracji. Niemniej jednak gdy zaproszonych jest ich więcej, doskonale sprawdzi się hala namiotowa. Hale namiotowe będą dobrym wyborem przede wszystkim w porze letniej. Wtedy też większość z nas nie lubi przesiadywać w restauracjach, chyba że na świeżym powietrzu. Firmy bardzo często organizują w namiotach imprezy dla swoich kontrahentów, czy szczególnie ważnych klientów. Impreza firmowa w namiocie może mieć również charakter promocyjny. Firmy chętnie organizują w nich różnego rodzaju targi, a nawet konferencje. Jest to doskonały sposób na pozyskanie większej liczby klientów. Organizacja imprezy w budynku sprawia, że ma ona raczej charakter zamknięty. Zaletą namiotu jest zaś to, że można go postawić w dowolnym miejscu. Firmy często wynajmują powierzchnię w parku lub w innym, uczęszczanym przez ludzi miejscu. Dzięki temu mogą bez problemu trafić do większej liczby ludności, traktując tym samym imprezę jako swoistą reklamę.

Impreza o charakterze kulturalnym

Letnie kino plenerowe, wystawa obrazów w plenerze czy joga na trawce – to wszystko sprawdza się jedynie w przypadku pięknej, słonecznej pogody. Tymczasem lato w Polsce bywa naprawdę kapryśne. Co więcej, jest ono krótkie – dobrą pogodą zwykle możemy cieszyć się jedynie przez 2 miesiące. Różnego rodzaju instytucje sportowe oraz kulturalne starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców miast. Doskonałym pomysłem jest zorganizowanie różnego typu zajęć plenerowych. Zwykle mają one miejsce w parkach. Tam też, na trawie, można z powodzeniem postawić halę namiotową. Oczywiście zajęcia nie odbywają się codziennie, jednak teoretycznie z takiej hali mogłyby korzystać różne instytucje, mające siedzibę w jednej miejscowości.

Dlaczego wynajem hal namiotowych się opłaca?

Wiele osób zastanawia się, czy wynajęcie hali namiotowej jest w ogóle opłacalne? Otóż w zdecydowanej większości przypadków, tak. Hala namiotowa ma bowiem szerokie spektrum zastosowania. Mogą w niej organizować imprezy zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Organizacja przyjęcia w hali w naszym, polskim klimacie będzie o wiele lepszym pomysłem, niż zorganizowanie imprezy pod chmurką. Co więcej, obecnie wynajem hal namiotowych oferuje coraz większa liczba wyspecjalizowanych firm. Możemy zamówić kompleksową usługę, w skład której wchodzi montaż i demontaż namiotu. Ceny wynajmu są bardzo przystępne. Organizacja przyjęcia w hali stanowi doskonałą alternatywę dla imprez, które odbywają się w restauracji. Większość z nich wygląda bowiem bardzo podobnie, tymczasem goście oczekują dziś od imprez czegoś więcej. Dlatego też powinniśmy pomyśleć o wynajmie hali namiotowej, zwłaszcza wtedy, gdy planujemy zorganizować przyjęcie na większą liczbę osób.