Ile kosztuje kremacja kota?

Ile kosztuje kremacja kota? Utrata zwierzęcia to nie lada wyzwanie dla opiekuna. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego. Zwierzęta to nasi najlepsi przyjaciele, członkowie rodziny, a często i najbliższe “osoby” naszemu sercu. Nigdy nas nie oceniają. Kochają nas bezwarunkowo. Nie obchodzi ich ile mamy w portfelu czy jaki nosimy rozmiar ubrań. Nic w tym dziwnego, że chcemy ich godnie pożegnać.

Niestety, niezależnie od tego jak to boli, wciąż musimy liczyć się z kosztami, które potrafią nas dobić i dodatkowo zestresować. Ile za to wszystko przyjdzie nam zapłacić? Ile kosztuje kremacja kota? Gdzie można pochować kota? Ile kosztuje pochówek na cmentarzu dla zwierząt? Odpowiadamy na wszystkie pytania i rozwiewamy wątpliwości! 

Ile kosztuje uśpienie kota? Czy można zakopać kota w ogródku?

Uśpienie kota to nie tylko zastrzyk w klinice, ale i kremacja w krematorium dla zwierząt oraz pochówek na cmentarzu. Zakopanie zwierzęcia na ogródku wokół domu jest nielegalne. Nie ma znaczenia czy jest to własna posesja czy np. las lub park. Taka decyzja może skończyć się mandatem w wysokości od 500 do nawet 1000 złotych. Dlaczego nie możesz tego zrobić? Ciało zwierzaka jest bardzo szkodliwe dla środowiska, ale także i dla innych dzikich zwierząt, które mogłyby je wykopać. Właśnie dlatego musisz zdecydować się w jaki sposób chcesz dokonać pochówku swojego zwierzęcia. Warto pamiętać, że nasz kot nie odchodzi naturalnie, a przy pomocy zastrzyku. Oznacza to, że zawartość strzykawki, wciąż znajduje się w jego ciele, a później w glebie. 

Cena za eutanazję kota zależna jest od kliniki, miasta, wagi zwierzęcia ale także i godziny. Dlaczego godziny? Często jest tak, że decyzję o uśpieniu podejmujemy “spontanicznie”. Zazwyczaj ma to miejsce w przypadku ciężkiej choroby zwierzęcia, kiedy zauważamy, że ono cierpi. Pojawienie się w klinice np. w weekend czy w godzinach wieczornych lub nawet nocnych, zazwyczaj jest dodatkowo płatne. Samo podanie zastrzyku dla kota to koszt od 30 do 50 złotych, ale to nie koniec. Należy do tego doliczyć jeszcze od 100 do nawet kilku tysięcy złotych. 

Kremacja kota – ile kosztuje? Kremacja zwierząt – indywidualna czy zbiorowa?

Po podaniu zastrzyku konieczna jest oczywiście kremacja kota. Tutaj ty jako właściciel masz dwie opcje: kremacja zwierząt indywidualna lub zbiorowa. W zależności od tego jaką metodę wybierzesz, różne będą koszta. Kremacja zbiorowa jest tańsza. Dlaczego? Ponieważ przy kremacji zbiorowej, spalane są ciała kilku zwierząt naraz, a prochy umieszczane są w jednej wspólnej urnie i chowane w mogile. Oznacza to, że nie masz możliwości na własną rękę dokonać pochówku. Nie da się później “odzyskać” prochów jednego ze zwierząt. Pochówkiem zajmuje się już dany gabinet weterynarii. Kremacja zwierząt w https://animaleden.pl/ zbiorowa to koszt od 100 do 300 złotych.

W przypadku kremacji kota indywidualnej kremuje się wyłącznie jedno zwierzę. Po zakończeniu spopielenia decyzja należy do właściciela. Może on zachować prochy lub zorganizować pochówek. Ceny są już znacznie większe. Zaczynają się od 300 złotych, a kończą na 800 złotych. Oczywiście, im większy kot, tym większy koszt.

Pochówek kota. Gdzie pochować zwłoki kota?

Gdzie powinno się pochować zwłoki kota, a właściwie jego prochy? Jeśli zdecydujesz się na kremację indywidualną, możesz z prochem swojego zwierzęcia zrobić co tylko chcesz. Masz kilka opcji wyboru: cmentarz dla zwierząt, urna lub bardziej nietypowa pamiątka. Większość osób decyduje się na pochówek na cmentarzu dla zwierząt. Jest ich coraz więcej w Polsce, zatem z pewnością nie będziesz musiał daleko jechać. Wystarczy poszukać takiego miejsca w swojej okolicy. Możesz w każdym momencie odwiedzić swojego futrzastego przyjaciela. 

Ile kosztuje kremacja kota?
Ile kosztuje kremacja kota?

Cmentarz dla zwierząt to również dodatkowe koszta. Sprawdziliśmy dla ciebie cennik. Cena zależna jest od wielkości zwierzęcia. Małe zwierzęta do 10 kilogramów to koszt około 300-400 złotych, te poniżej 40 kilogramów to około 400-500 złotych, te powyżej 40 kilogramów to koszt 500-600 złotych. Roczne utrzymanie miejsca pochówku, czyli tzw. opłata pielęgnacyjna to koszt 80-100 złotych. Do tego możesz, choć nie musisz, doliczyć opłaty za usługi kamieniarskie, czyli nagrobek. Zakres cen pomników jest  naprawdę spory ponieważ najtańsze to koszt około 150 złotych, a najdroższe to nawet ponad 5000 złotych. 

Poza pochówkiem na cmentarzu możesz zdecydować się także na coś innego. Istnieje wiele firm, które w ofercie mają stworzenie ozdobnej urny, biżuterii z odcisku łapy lub biżuterii z prochów czy futra pupila. To fajna opcja dla tych osób, które szukają czegoś innego, indywidualnego i nieco “nietypowego”. Oczywiście nikt nie broni połączyć pochówku na cmentarzu dla zwierząt ze stworzeniem takiej pamiątki w postaci biżuterii. Wybór finalnie należy do ciebie. Wybierz to, co pozwoli ci upamiętnić swojego pupila w najlepszy dla ciebie sposób. 

Jak sam widzisz, koszta są dość spore. Im większe zwierzę, tym większa cena za kremację. Oczywiście jest to ciężki okres dla wszystkich członków rodziny, dlatego warto zaplanować to zawczasu i odłożyć potrzebne fundusze, aby wszystko zrobić dokładnie tak, jakbyśmy tego chcieli. 

Related Posts

Torebki w różnych stylach nerka damska

Torebki w różnych stylach nerka damska

W świecie mody, torebki odgrywają niezwykle istotną rolę nie tylko pod względem funkcjonalnym, ale także jako element stylizacji i wyraz osobistego gustu. Klasyczne wzory i nowoczesne trendy…

Najpopularniejsze wina francuskie 

Najpopularniejsze wina francuskie 

Wyobraź sobie malownicze winnice rozciągające się po horyzont, słoneczne zbocza porośnięte bujną winoroślą, a w tle majestatyczne zamki i wieże. To właśnie obraz, który przychodzi na myśl,…

Marketing prawniczy

Marketing prawniczy

W dzisiejszym konkurencyjnym świecie, gdzie rynek usług prawnych jest coraz bardziej nasycony, kluczowym elementem skutecznego marketingu dla prawników staje się budowanie silnej marki osobistej. Marka osobista prawnika…

Implanty zębów Wrocław

Implanty zębów Wrocław

Czy implanty zębów są dla każdego? Czy mogą one naprawić nie tylko nasz uśmiech, ale także jakość życia? Te i wiele innych pytań nurtują pacjentów szukających skutecznych…

Przewodnik Szczecin

Przewodnik Szczecin

Szczecin, położony malowniczo nad brzegiem Odry, to idealne miejsce na wakacyjny wypad. Pełen zielonych parków, zabytkowych budowli i niezwykłej atmosfery, Szczecin przyciąga turystów z różnych zakątków świata….

Okna aluminiowe Szczecin

Okna aluminiowe Szczecin

Rynek okien aluminiowych w Szczecinie stale ewoluuje, odpowiadając na zmieniające się potrzeby i oczekiwania klientów. Szczecińscy konsumenci coraz bardziej doceniają jakość, trwałość i estetykę okien aluminiowych, co…