Jak fryzjer robi ombre?

Jak fryzjer robi ombre? Moda na ombre zdaje się nigdy nie przejmując. Jest z nami od wielu lat i wszystko wskazuje na to, że ten styl koloryzacji włosów pozostanie jeszcze na długo. 

Co to jest ombre?

Ombre – to nazwa jednego ze sposobów farbowania włosów, o jakie poprosić możemy obecnie w niemal każdym salonie fryzjerskim. Co wyjątkowo ciekawe, ombre nie polega na farbowaniu całej długości ani powierzchni naszego włosa. Styl ten charakteryzuje się przede wszystkim pozostawieniem sporego odrostu w naszym naturalnym kolorze. Farbowane, zwykle na kolor jaśniejszy niż ten nasz naturalny, są jedynie końcówki naszych włosów.

Co ważne, przejście to nie jest nawet łagodne. Im nasz naturalny kolor bardziej odcina się od rozjaśnianych końcówek, tym lepiej. Bardzo często stosuje się więc zestawienie naturalnie brązowych, nawet bardzo ciemnych włosów z końcówkami blond, czy też nawet jasny blond.

Dla kogo ombre?

Ze względu na swoją charakterystykę ombre nadaje się do koloryzacji w naprawdę wielu przypadkach.

Dla osób zabieganych

Jak fryzjer robi ombre?Przede wszystkim doskonale sprawdza się u osób, które nie mają czasu lub odpowiedniego budżetu by często odświeżać fryzurę. Zwykłe rozjaśnianie lub farbowanie wymaga naprawdę regularnych wizyt w salonie fryzjerskim – właściwie są one potrzebne za każdym razem, gdy na włosach tuż przy głowie zaczyna pojawiać się odrost z naszego naturalnego koloru. Przy ombre jest inaczej. Odrost jest pożądanym elementem fryzury i to my decydujemy, kiedy staje się na tyle duży, że przestaje się nam podobać.

Dla nowicjuszy i nowicjuszek

Innym przypadkiem gdy ombre jest doskonałym pomysłem jest sytuacja, gdy pierwszy raz decydujemy się na rozjaśnianie lub farbowanie naszych naturalnych włosów. Jeśli mamy wątpliwości co do tego, jak nasze kosmyki będą się zachowywały pod wpływem farby lub rozjaśniaczy, lub czy w ogóle spodoba nam się efekt, niewielkie ombre będzie doskonałym rozwiązaniem. Jeśli okaże się, że efekt się nam nie spodoba, końcówki włosów można po prostu ściąć, by szybko wrócić do naszego naturalnego koloru.

Czy ombre i sombre to to samo?

W pewnym sensie tak – sombre to ombre, ale delikatniejsze. Pierwsza, dodana na początku litera „s” pochodzi po prostu od angielskiego słowa „soft”, czyli delikatny, łagodny. I takie właśnie jest sombre. Rozjaśniony kolor nie odcina się od naszego naturalnego wyraźnie, ostro – stanowi natomiast łagodne przejście. Nie ma tutaj także tak wyraźnego kontrastu, jak przy klasycznym ombre. Zazwyczaj kolor końcówek jest jedynie kilka tonów jaśniejszy od naszego naturalnego koloru. Poza tym jednak sombre ma dokładnie te same zalety co tradycyjne ombre.

Odwrócone ombre

A co z osobami, które mają naturalnie jasne włosy. Czy one muszą obyć się bez ombre? Na szczęście nie. Z czasem i z tym problemem uporała się moda, tworząc obłędny trend tak zwanego odwróconego ombre. Wówczas u osób o jasnymi włosach koloryzacji poddawane są ich końcówki, lecz używa się do tego farby o zdecydowanie ciemniejszym odcieniu niż ten naturalny. Podobny efekt można uzyskać również na ciemnych włosach, po prostu rozjaśniając je od góry. Wymaga to jednak dużo więcej czasu i pracy. Po czasie zacznie się też pojawiać odrost. Możemy go rozjaśniać lub pozostawić, uzyskując efekt tak zwanych Saturn Hair. Naprzemienne pasy ciemnych i jasnych włosów tworzą kręgi przypominające pierścienie Saturna.

Jak fryzjer robi ombre?

Każda profesjonalistka i każdy profesjonalista mają swoje sposoby na osiągniecie idealnego efektu. Jednak są pewne podstawowe elementy, które stanowią gwarancję udanego ombre.

Umiejętne cięcie

Nie na wszystkich fryzurach ombre czy sombre wyglądają dobrze. Podstawą dobrze wyglądającej fryzury jest więc umiejętne cięcie. Najłatwiej jest w przypadku włosów kręconych lub falowanych. Na tych każda symetryczna fryzura stanowi doskonale tło dla ombre. Trudniej jest wkomponować ten typ koloryzacji we włosy proste. Na pewno należy zrezygnować tu z asymetrycznych cięć. Najlepiej sprawdzą się proste fryzury z mocno wycieniowanymi końcówkami – nada im to większej lekkości i wyeksponuje koloryzację.

Dobór odcienia

Następnym krokiem jest dobór właściwego odcienia. W zależności od tego czy marzymy o ombre czy sombre, zostanie zaproponowany mam kolor o dużym kontraście w stosunku do naszych naturalnych włosów, lub przeciwnie – kolor jaśniejszy o zaledwie kilka tonów.

Przygotowanie włosów

Następnie włosy trzeba odpowiednio przygotować do koloryzacji. Na początek muszą zostać starannie rozczesanie. Nie wolno farbować włosów splątanych.

Rozjaśnianie włosów

Najtrudniejszym krokiem wykonywania koloryzacji ombre lub sombre jest ich rozjaśnianie. Aby przyniosło oczekiwany efekt, wymaga to nie lada wprawy i doświadczenia. Najpierw fryzjer lub fryzjerka zaczną wydzielać cienkie pasma naszych włosów, by następnie zacząć nakładać na nie odpowiednio dobrany środek rozjaśniający. Rozjaśniacz nakładany jest stopniowo od samych końcówek, w górę, aż do momentu, gdzie kończyć się ma nasze ombre. Dzieje się tak dlatego, że im dłużej rozjaśniacz pozostaje na włosach, tym mocniej będą one rozjaśnione. Zaczynanie nakładania od końcówek umożliwia więc uzyskanie zdecydowanie bardziej naturalnego efektu.

Related Posts

Pozycjonowanie Bydgoszcz

Pozycjonowanie Bydgoszcz

Pozycjonowanie stron internetowych to jedna z kluczowych strategii marketingowych, które mają na celu poprawę widoczności witryny w wynikach wyszukiwania. W dzisiejszym cyfrowym świecie, w którym większość osób…

Przeprowadzki biur w Gdyni

Przeprowadzki biur w Gdyni

Przeprowadzka biura jest złożonym i czasochłonnym zadaniem, które wymaga starannego planowania i organizacji. Wraz z dynamicznym rozwojem miasta Gdynia, wiele firm decyduje się na zmianę swojej lokalizacji…

Pozycjonowanie sklepu internetowego

Pozycjonowanie sklepu internetowego

Pozycjonowanie sklepu internetowego jest kluczowym elementem sukcesu w e-commerce. Aby osiągnąć wysoką widoczność w wynikach wyszukiwania i przyciągnąć potencjalnych klientów, konieczne jest zastosowanie skutecznych strategii pozycjonowania. W…

Wedding planner w Warszawie

Wedding planner w Warszawie

Jeśli zaczynasz planować swoje wesele w Warszawie, istnieje wiele powodów, dla których powinieneś skonsultować się z profesjonalnym wedding plannerem. Ta stolica jest pełna niesamowitych miejsc, ale zorganizowanie…

Pozycjonowanie stron w Gdańsku

Pozycjonowanie stron w Gdańsku

Pozycjonowanie stron w Gdańsku jest procesem polegającym na optymalizacji witryny pod kątem wyszukiwarek internetowych, tak aby osiągnęła ona jak najwyższą pozycję w wynikach wyszukiwania dla określonych słów…

Kredyty i pożyczki dla firm

Kredyty i pożyczki dla firm

Kredyty i pożyczki dla firm: aby prowadzić biznes, trzeba nie tylko zachować płynność finansową, ale także sprawnie pozyskiwać środki na inwestycje. W przeciwnym razie firma nie może…