Jak samemu uszyć spodnie ciążowe?

Jak samemu uszyć spodnie ciążowe? Wszystkie panie oczekujące narodzin dziecka dobrze znają ból związany z „kurczeniem się” ubrań. Ulubione dżinsy nagle stają się za małe, nawet  te z największą domieszką streczu… Można oczywiście kupić spodnie lub legginsy ciążowe –  sklepy stacjonarne i internetowe posiadają spory wybór strojów dla przyszłych mam. Nowe spodnie to jednak nowy wydatek, a przecież ubranie takie posłuży zaledwie przez kilka miesięcy. A może uszyć spodnie ciążowe samodzielnie? Jak się za to zabrać?

Spodnie ciążowe  – uszyć od podstaw czy przerobić stare?

Jak samemu uszyć spodnie ciążowe?Mając odpowiednie umiejętności i materiały, można oczywiście pokusić się o samodzielne uszycie spodni ciążowych, od podstaw. Można wówczas wybrać dowolny wykrój, z których wiele dostępnych znaleźć można online. Kupić  materiał, pasujący do efektu, który zamierzamy uzyskać.  Później jeszcze wykonać wykrój– i już można zacząć szycie. Nie da się jednak ukryć, że będzie to spore przedsięwzięcie i jeśli nie jesteśmy ekspertem krawieckim, może przerosnąć możliwości. O wiele prościej jest przerobić swoje ulubione spodnie, które  po prostu przestały mieścić rosnący brzuch. Takie przerobienie jest zdecydowanie mniej wymagające. Spodnie można zmodyfikować samodzielnie lub poprosić o drobną pomoc krawcową. Dodatkowym atutem takiej opcji są niskie koszty przeróbki. Spodnie ciążowe przerobione z dotychczasowych elementów garderoby są tanie – a wyglądem nie będą odbiegać od markowej odzieży ciążowej!

Co jest potrzebne do uszycia spodni ciążowych?

Jeśli zdecydujemy się na samodzielne szycie, to potrzebne będą wszystkie akcesoria i materiały krawieckie, stosowane zwykle przy szyciu z wykroju. Trzeba pamięta o prawidłowym zdjęciu miary. Przyda się mydełko krawieckie do przeniesienia wzoru i szpilki do upięcia materiału przed szyciem. Oczywiście, niezbędna będzie maszyna do szycia, odpowiednie materiały i wykroje.

Jeśli jednak zdecydujemy się na wprowadzenie modyfikacji w posiadanych już spodniach sprzed ciąży, to wystarczy nam kilka rzeczy. Na pewno przydadzą się dobre nożyczki, szpilki, igła i nici. Jeśli mamy taką możliwość, warto skorzystać z maszyny do szycia. Oprócz spodni, które będziemy poddawać przeróbce, potrzebna będzie również koszulka w zbliżonym kolorze, gumka oraz dzianina średniej grubości typu ściągaczowego.

Jak uszyć dżinsy ciążowe?

Jeśli dżinsy stały się w ciąży zbyt ciasne, guzik nie chce się dopiąć a pasek uwiera, to znak, że trzeba zmienić je na wersję bardziej komfortową. Dobra wiadomość jest taka, że zmianę taką można przeprowadzić tylko tymczasowo. Jeśli po ciąży wrócimy do wcześniejszego rozmiaru, przywrócenie spodni do stanu pierwotnego nie będzie trudne.

Co będzie potrzebne, oczywiście poza zbyt ciasnymi dżinsami? Niezbędny będzie pas z miękkiego materiału, idealnie dżerseju, oraz gumka. Najprostszym sposobem na zdobycie odpowiedniego materiału bawełnianego będzie po prostu zakup najprostszego topu lub T-shirtu w którejś z sieciówek odzieżowych. Wybierając model z rodzaju basic zapłacimy zapewne nie więcej niż 20 zł.  I to już właściwie wszystko.

Jak dokonać przemiany za ciasnych dżinsów w wygodne spodnie ciążowe?

  1. Po pierwsze, należy odpruć pasek, pozostawiając jednak zamek i kieszenie na swoim miejscu. Warto zrobić to ostrożnie, tak, by nie uszkodzić samego paska. Jeśli zechcemy kiedyś przywrócić spodnie do stanu pierwotnego, pasek znów będzie potrzebny.
  2. Po wypruciu paska, górę dżinsów podszywamy, zabezpieczając przed strzępieniem. Rozporek zaszywamy – przez jakiś czas zamek nie będzie używamy.
  3. Od podkoszulka lub topu odcinamy rękawy lub ramiączka, materiał składamy na pól (powstanie komin z podwójnej warstwy materiału). W górnej części, tam, gdzie materiał został złożony na pół, wykonujemy tunel na wciągnięcie gumki. Najłatwiej będzie to zrobić na maszynie.
  4. Następnie, dół dzianinowego komina wszywamy w miejsce paska (tak, by gumka znalazła się u góry spodni). Wciągamy gumkę, uważając, aby nie była za ciasna. Dzięki dzianinowej wstawce, spodnie będą „rosły” razem z brzuchem!

Eleganckie spodnie ciążowe – jak sprawić, by dobrze leżały?

Ulubione eleganckie spodnie przestały pasować z powodu powiększającego się brzucha? Kupno nowych, eleganckich spodni ciążowych to spory wydatek, a przecież nie będą potrzebne przed zbyt długi czas. Jest jednak sposób na proste zmodyfikowanie tych, które sprawdzały się do tej pory.

Co będzie potrzebne? Dzianina ściągaczowa średniej grubości. Warto dopasować jej kolor do koloru spodni, żeby modyfikacja nie rzucała się w oczy. Od czego zacząć?

  1. Przewracamy spodnie na lewą stronę i ostrymi, najlepiej krawieckimi, nożyczkami wycinamy po obu stronach wewnętrzną część kieszeni, razem z paskiem, znajdującym się nad kieszenią. Zewnętrzna część kieszeni musi zostać na swoim miejscu.
  2. Z materiału ściągaczowego wycinamy dość długie paski, które składamy na pól. Powinniśmy uzyskać prostokąty o powierzchni większej od wyciętego fragmentu materiału o około 2 cm z każdej strony.
  3. Za pomocą szpilek mocujemy wstawkę od góry, tak, by złożenie materiału wypadało w równej linii z paskiem spodni.  Następnie,  przypinamy ściągacz  po bokach, w miejscu, gdzie wcześniej była kieszeń.
  4. Sprawdzamy jaka szerokość ściągacza pozwoli na komfortowe noszenie spodni. Po ustawieniu odpowiedniej szerokości wstawek, przyszywamy je na stałe na maszynie.

Wykonanie przeróbek można również zlecić krawcowej. Usługa taka nie jest zbyt kosztowna, więc cena przerobienia spodni w dalszym ciągu będzie niższa od nowych.

Related Posts

Kolorowe plecaki damskie

Kolorowe plecaki damskie

Kolorowe plecaki damskie stały się nieodłącznym elementem nowoczesnej garderoby, stanowiąc nie tylko praktyczny dodatek, ale również wyrazisty akcent każdej stylizacji. Wybór odpowiedniego plecaka może odmienić nasz codzienny…

Torba worek na ramię

Torba worek na ramię

Torba worek na ramię to jeden z tych elementów garderoby, który przyciąga wzrok swoją oryginalnością i funkcjonalnością. Z roku na rok, torby tego typu zdobywają coraz większą…

Torba męska na ramię

Torba męska na ramię

Torba męska na ramię nieodłączny element męskiej garderoby, który łączy funkcjonalność z elegancją. W dzisiejszych czasach, kiedy każdy z nas potrzebuje przenosić wiele przedmiotów codziennego użytku, takich…

Torebki w różnych stylach nerka damska

Torebki w różnych stylach nerka damska

W świecie mody, torebki odgrywają niezwykle istotną rolę nie tylko pod względem funkcjonalnym, ale także jako element stylizacji i wyraz osobistego gustu. Klasyczne wzory i nowoczesne trendy…

Oryginalne plecaki męskie

Oryginalne plecaki męskie

Oryginalne plecaki męskie: Plecaki męskie to nieodłączny element męskiej garderoby, który nie tylko pełni funkcję praktyczną, ale również stanowi ważny element stylizacji. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się…

Meble

Meble

Prowansja jest synonimem południowo-wschodniej Francji. Znana jest głównie z winnic i pól lawendy. Z reguły styl prowansalski to styl przytulny, ciepły. Relaks i spokojna atmosfera regionu przejawiają…