Jak wzmocnić paznokcie?

Jak wzmocnić paznokcie? Osłabione paznokcie często świadczą o niedoborach witamin i minerałów w organizmie. Mogą mieć też związek z niewłaściwie przeprowadzonym zabiegiem kosmetycznym albo mechanicznym uszkodzeniem płytki paznokciowej. W jaki sposób można wzmocnić paznokcie?

Działaj od wewnątrz – spójrz na klienta holistycznie!

Jeżeli zgłasza się do Ciebie klient, który boryka się z osłabionymi paznokciami, koniecznie zaproponuj mu wykonanie podstawowych badań pod kątem zawartości witamin i minerałów w organizmie. Czasem poprzez osłabioną płytkę paznokciową ujawniają się deficyty w tym zakresie. Jeżeli okaże się, że osłabione paznokcie mają związek z niedoborem takich pierwiastków jak magnez, krzem, cynk czy potas albo witamin z grupy B lub innych składników odżywczych, konkretna osoba może zacząć je pod okiem lekarza przyjmować. Dzięki temu pozbędzie się ich niedoborów. W niektórych przypadkach konieczna może być również zmiana całej diety. Wówczas klient powinien zgłosić się również po pomoc do dietetyka, który w taki sposób opracuje jadłospis, by posiłki dostarczały mu niezbędnych witamin i minerałów. Wymienione tu składniki wzmacniają i chronią płytkę, a także przyspieszają jej regenerację.

Porozmawiaj o pielęgnacji domowej i zabiegach kosmetycznych

Nierzadko to właśnie zbyt radykalne zabiegi kosmetyczne oraz źle dopasowana pielęgnacja domowa wpływają w negatywny sposób na płytkę paznokciową. Klient powinien mieć tego świadomość. Dlatego, gdy zauważysz u niego osłabione paznokcie, koniecznie porozmawiaj z nim o tym, jakim usługom kosmetycznym w ostatnim czasie poddawał swoje paznokcie.

Na gorszą kondycję płytki wpływ mają nie tylko za mocne kosmetyki, ale też nieodpowiednie sposoby ich aplikacji albo zdejmowania. Do uszkodzenia płytki paznokciowej może dojść np. w konsekwencji zbyt radykalnego zdejmowania hybrydy z paznokcia. Tego typu warstwy powinny być usuwane przez specjalistę. Domowe np. zrywanie albo piłowanie pilniczkiem może doprowadzić w skrajnych przypadkach nawet do uszkodzenia macierzy i przerwania wzrostu paznokcia. Warto też zapytać klienta, czy w składzie produktu, który aplikował na paznokcie, znajduje się np. nikiel czy DBP. Tego typu dodatki to silne alergeny, które mają wpływ na kondycję paznokcia. Nawet odpowiednie obcinanie paznokci, np. na półokrągło, sprzyja ich łamliwości.

Zaleć stosowanie właściwych kosmetyków

Kruche, pękające i rozdwajające się paznokcie u stóp mogą mieć związek z brakiem dostatecznej pielęgnacji. Świetnym sposobem na to, by wzmocnić paznokcie, jest ich olejowanie. Nakładanie wybranych olejków na płytkę paznokciową nie tylko działa pozytywnie na jej kondycję, ale również zmiękcza szorstkie skórki, które znajdują się w okolicy paznokcia.

Jak wzmocnić paznokcie?
Jak wzmocnić paznokcie?

Aby paznokcie zyskały wzmocnienie i zabezpieczenie przed kruchością i przesuszeniem, a skóra elastyczność, warto zalecić klientowi sięganie po naturalne oleje. Na tej liście znajdują się m.in. olej migdałowy, rycynowy, arganowy, a nawet zwykła spożywcza oliwa z oliwek.

Oprócz tego w pielęgnacji domowej powinny znaleźć się łagodne substancje, które nie działają drażniąco. W kosmetyczce klienta nie może zabraknąć kremu albo maści zawierającej witaminę A.

Profilaktyka chorób skóry i paznokci to podstawa

Na stan paznokci wpływ ma nie tylko to, co oddziałuje bezpośrednio na płytkę paznokciową, ale też na skórę stóp. Wszelkiego rodzaju infekcje tych tkanek mogą negatywnie wpłynąć na kondycję paznokci. Dlatego klient, który chce cieszyć się zdrowymi paznokciami, musi pamiętać o podstawowych zasadach związanych z profilaktyką antygrzybiczą. Noszenie własnych butów i niepożyczanie ich innym osobom to podstawa. Mniejsze ryzyko grzybicy ma również związek z unikaniem nadpotliwości czy przegrzewania stóp.

Rekonstrukcja paznokci sprzyja ich wzmocnieniu!

Jeżeli wszystkie przedstawione tu metody zawiodą, a paznokcie nadal są bardzo słabe, możesz zaproponować klientowi rekonstrukcję paznokci. Taki sposób sprawdzi się wówczas, gdy w wyniku osłabienia płytki doszło do odkształcenia albo ukruszenia paznokcia. Poinformuj pacjenta, że taki zabieg nie powinien wywołać u niego bólu. W zależności od potrzeb pacjenta dobierz metodę rekonstrukcji. Możesz zastosować do odbudowy paznokcia masę żelową, masę akrylową, folię do wycisków czy też jedwab w technice Fiberglas.

Zadbaj o prawidłowy pedicure leczniczy

Najlepsze rozwiązania to bardzo często te najprostsze. Pamiętaj, że w wielu przypadkach dobre efekty daje już zastosowanie pedicure’u leczniczego. W trakcie takiego zabiegu na płytkę paznokciową będą nakładane substancje, które ją wzmocnią i zabezpieczą. Taka pielęgnacja powinna być stosowana systematycznie, by przyniosła oczekiwane rezultaty.

Oceń buty klienta

Nie chodzi tu oczywiście o trendy w modzie, ale to, czy noszone przez klienta obuwie spełnia swoje zadanie. Buty nie mogą być zbyt ciasne, ponieważ nadmiernie obciążają m.in. płytkę paznokcia, co sprzyja jej osłabianiu i podatności na szereg różnych urazów.

Related Posts

Transport od drzwi do drzwi

Transport od drzwi do drzwi: Transport jest kluczowym elementem współczesnego społeczeństwa i gospodarki. Bez niego trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie wielu branż i codzienne życie. Jednakże, sama myśl…

Kiedy remont wymaga pozwolenia na budowę

Kiedy remont wymaga pozwolenia na budowę

Kiedy remont wymaga pozwolenia na budowę: Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, czy planowany przez Ciebie remont wymaga pozwolenia na budowę? Wydawać by się mogło, że to tylko drobne…

Esperal

Esperal

Esperal: Alkoholizm to problem, który dotyka wiele osób na całym świecie. Walka z tą chorobą może być trudna i wymagająca, ale istnieją różne metody i środki, które mogą…

Instalacje elektryczne Szczecin

Instalacje elektryczne Szczecin

Instalacje elektryczne Szczecin: Szczecin, położony malowniczo nad rzeką Odrą, to miejsce, które przenika nie tylko bogata historia, ale także nowoczesność. W dzisiejszym artykule skupimy się na jednym…

Mechanik samochodowy

Mechanik samochodowy

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wiele zależy od kondycji Twojego samochodu? W dzisiejszych czasach mobilność stała się nieodłącznym elementem naszego życia. Dlatego tak ważne jest, aby nasze…

Pozycjonowanie Toruń

Pozycjonowanie Toruń

Czy wiesz, że Toruń to nie tylko urokliwe miasto, ale także dynamicznie rozwijający się rynek online? Jeśli jesteś właścicielem strony internetowej lub prowadzisz firmę w Toruniu, to…