Jakie rolety do salonu?

Jakie rolety do salonu? Czy są zasłony, czy ich brak, czy salon jest nowoczesny, czy klasyczny – rolety to chętnie wybierana osłona okienna. Ich kolory są różne, więc można znaleźć pasującą do każdego stylu wnętrza. Można też wybierać je, by czegoś dodać aranżacji. Do wyboru są różne rodzaje. Być może nie najpopularniejsze materiałowe, a jakieś inne sprawdzą się lepiej.

Popularna roleta czy coś innego do salonu?

Najpopularniejszy wybór do salonu to roleta z materiału i w kasecie. To estetyczna ozdoba okienna, która służy w nocy i po zmroku. W ciągu dnia jej nie widać, chyba że opuszcza się ją, by chronić wnętrze przed słońcem. Rolety materiałowe mają i takie, dodatkowe działanie. Pod względem budowy do wyboru są wersje w kasecie i z prowadnicami oraz luźno wiszące. Jeśli chodzi o wybór kolorów, wzorów, to jest ogromny. Można znaleźć roletę, która będzie idealna do wnętrza. Gdy wybiera się roletę do salonu, to są jeszcze dwa rodzaje, które warto wziąć pod uwagę.

Roleta, która zastąpi firankę

Typowej rolety nie używa się za dnia. Wyjątki to czas upałów czy sytuacja, gdy chce się osłonić wnętrze przed mocnymi promieniami. Taka roleta nie przepuszcza światła słonecznego na tyle, by mogła osłaniać całe okno w ciągu dnia. Jest zsunięta do góry, a prywatność chroni firanka. Inna możliwość to rolety dzień noc, które zastąpią zasłonę w noc, a firankę w dzień. W ciągu dnia ustawia się je tak, że widać paski. Co drugi z nich to warstwa przepuszczająca światło. Takie rolety chronią prywatność i wpuszczają światło słoneczne. To w dzień. A w nocy? Wtedy ustawia się je tak, że całość jest nieprzezierna. Służą jak typowa roleta. Brak firanek to sposób na powieszenie optyczne wnętrza. Roleta w paski to idealny wybór do małego salonu.

Najbardziej efektowna osłona okienna

Najbardziej efektowny typ rolety to rzymska. Widać ją zawsze, nawet w ciągu dnia. Wtedy jest podciągnięta mocniej do góry, by odsłaniać większy obszar okna. To wybór luksusowy i zapewniający efekt przytulności. Na pewien czas rolety te niemal zaniknęły, bo używanie ich było problematyczne. Obecnie rolety rzymskie znów stają się popularne. Mają mechanizmy, dzięki którym łatwo się je podnosi i opuszcza. Mocno kierują uwagę na okno. Pomniejszają optycznie i zaciemniają w ciągu dnia fragment okna. Za to wspaniale zdobią i dodają ciepła oraz przytulności, podobnie jak żaluzje.

Kolor i wzór rolet w pokoju dziennym

Obecnie często pokoje dzienne są jasne lub mają spokojne, stonowane kolory. Trzeba wybrać taką roletę, która współgra z ich wystrojem. Jest to łatwe zadanie. Przy okazji można zastanowić się, czy wraz z roletą nie dodać czegoś wnętrzu. Trudniej jest, jeśli wnętrze ma intensywne czy ciemne barwy. Wybierając roletę, trzeba też uwzględnić styl aranżacji.

Jakie rolety do pokoju jasnego?

W jasnych wnętrzach także rolety oraz markizy powinny być jasne. Taka kolorystyka ma czynić salon przestronnym. Jasne rolety będą pełnić to samo zadanie. Takie salony są białe, szare, beżowe lub kremowe. Często pojawia się miks tych kolorów. W takich wnętrzach do wyboru są dwie główne opcje. Można zdecydować się na rolety okienne w jednym z dominujących jasnych czy spokojnych kolorów. Mogą być białe czy szare albo kremowe. Inna opcja to barwa jasna, ale wyrazista. Przyjemnie wygląda okno z roletami jasnozielonymi albo różowymi. Można wybrać też inny kolor, który się lubi. Wybrana barwa powinna pojawić się i w wystroju np. w dodatkach dekoracyjnych. Wraz z nowym kolorem odmieni się salon, dodając mu barw i charakteru.

Przestrzeń dzienna z wyrazistymi barwami

Gdy w przestrzeni dziennej jest już sporo wyrazistych barw, jasnych lub ciemnych, okno może prezentować się spokojniej. Jakie rolety do salonu, w którym są intensywne kolory? Można wybrać barwy neutralne, wybierając jakąś z tych, które są we wnętrzu. Jeśli jest choć trochę szarości, to pasują szare rolety. Zdecydować się można i na wyrazistą barwę ozdoby okiennej. Wtedy najlepiej wybrać taką, której jest dużo we wnętrzu. Jeśli salon jest szary, ale jest też dużo koloru bordowego, to można wybrać rolety bordowe. Pod uwagę też warto wziąć, że intensywne i jednocześnie ciemne lub średnie odcienie pomniejszą wnętrze. Ma to głównie znaczenie, gdy wybiera się rolety dzień i noc, bo są widoczne i w ciągu dnia. Rzymskich też to dotyczy. Beżowe a bordowe – to ma spory wpływ na wnętrze salonu.

Rolety do salonu a styl wnętrza

Wybierając osłonę okna, można wybrać taką, która pasuje do stylu aranżacji albo neutralną. Najważniejsze, by wybór jej nie zaszkodził aranżacji. Mocnym wzmocnieniem stylu wnętrza jest roleta we wzory albo w wyrazistym kolorze. Wzór na tkaninie i jej kolor muszą pasować do salonu. Do stylu tropikalnego pasują duże wzory w liście. Motyw liści pasuje i do innych wnętrz, jeśli mają odnosić się do natury. Do modnych szaro-żółtych salonów wybrać można żółte rolety. Do wnętrz klasycznych i romantycznych pasują wzory w kwiaty. Można też wtedy wybrać rzymskie rolety zamiast typowych materiałowych.

Najmniej ryzykowny wybór to rolety tekstylne w neutralnym kolorze. Jeśli jednak przemyśli się, co może pasować, to też wybierze się dobrze. Wyrazisty kolor czy wzór to ciekawszy wygląd okna i mocniejszy wpływ na wnętrze.

art

Related Posts

Domowa instalacja elektryczna

Domowa instalacja elektryczna

Domowa instalacja elektryczna to kluczowy element każdego nowoczesnego domu. Zapewnia nie tylko komfort i wygodę, ale przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców. Właściwe zaplanowanie i wykonanie instalacji elektrycznej pozwala…

Wykończenie wnętrz Warszawa

Wykończenie wnętrz Warszawa

Wykończenie wnętrz Warszawa to temat, który w ostatnich latach zyskuje na popularności. Warszawa, jako dynamicznie rozwijające się miasto, przyciąga coraz więcej osób zainteresowanych nowoczesnymi, estetycznymi i funkcjonalnymi…

Kiedy remont wymaga pozwolenia na budowę

Kiedy remont wymaga pozwolenia na budowę

Kiedy remont wymaga pozwolenia na budowę: Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, czy planowany przez Ciebie remont wymaga pozwolenia na budowę? Wydawać by się mogło, że to tylko drobne…

Okna plastikowe Szczecin

Okna plastikowe Szczecin

Okna plastikowe Szczecin: Szczecin, to dynamicznie rozwijające się miasto na zachodnim wybrzeżu Polski, które od lat przyciąga inwestorów i nowych mieszkańców. Jednym z kluczowych elementów tej metamorfozy…

Sklep meblowy w Szczecinie

Sklep meblowy w Szczecinie

Meble znaleźć można niemalże we wszystkich pomieszczeniach – zarówno w sypialni, salonie, kuchni, jak i łazience. Tego typu wyposażenie zakupić można w sklepach meblowych. Wiele osób zastanawia…

Meble

Meble

Prowansja jest synonimem południowo-wschodniej Francji. Znana jest głównie z winnic i pól lawendy. Z reguły styl prowansalski to styl przytulny, ciepły. Relaks i spokojna atmosfera regionu przejawiają…