Jakie pompy ciepła najlepsze?

Jakie pompy ciepła najlepsze? Powietrzna pompa ciepła nadal pozostaje najpopularniejszym rodzajem alternatywnego źródła ciepła, ponieważ wymagają znacznie niższych nakładów inwestycyjnych niż sprzęt geotermalny. W rezultacie zwrot z inwestycji jest znacznie szybszy. Istnieją dwa typy powietrznych pomp ciepła: powietrze-woda i powietrze-powietrze.

Instalacja pompy ciepła – powietrze-woda

W przypadku instalacji pompy ciepła powietrze-woda ciepło do ogrzewania pomieszczeń pobierane jest z powietrza zewnętrznego (dzięki unikalnym właściwościom nowoczesnych systemów jest to możliwe nawet przy -28 ° C!). I służy do podgrzewania wody, która później trafia do urządzeń grzewczych (grzejniki, ciepłe podłogi, klimakonwektory).

Instalacja pompy ciepła – powietrze-powietrze

Pompy ciepła powietrze-powietrze zewnętrzne są również źródłem ciepła. Ale to ciepło nie jest przenoszone przez wodę, ale natychmiast ogrzewa powietrze przez wewnętrzne bloki pompy ciepła (wyglądają dokładnie tak, jak wewnętrzne bloki konwencjonalnego klimatyzatora). Ogólnie rzecz biorąc, pompa ciepła powietrze-powietrze to klimatyzator zaprojektowany i wyprodukowany do ogrzewania. W przeciwieństwie do konwencjonalnego klimatyzatora jest ekonomicznie opłacalny do użytku zimą.

Zastosowanie powietrznych pomp ciepła

Kiedy zaleca się stosowanie różnych typów powietrznych pomp ciepła? Aby odpowiedzieć na to pytanie, konieczne jest zrozumienie, jaka jest między nimi różnica z punktu widzenia konsumenta.

Pompa ciepła powietrze / woda

Ogrzewa wodę przez wymiennik ciepła, którym cyrkulują urządzenia grzewcze (grzejniki, ciepłe podłogi, klimakonwektory). Oznacza to, że w rzeczywistości zastępuje konwencjonalny kocioł. Producent reguluje pracę do temperatury zewnętrznej -25 ° C. Ale już przy -15 ° C zaczyna się wzrost zużycia energii i spadek wydajności pompy ciepła. W obiegu wodnym można zainstalować elektryczne urządzenia grzewcze w celu pokrycia brakującej wydajności pompy ciepła po rozpoczęciu -15 ° C. Może pracować na jednym systemie wodnym w połączeniu z kotłem gazowym, na paliwo stałe lub elektrycznym, poprawiając w miarę możliwości jego wydajność.

Kiedy instalować pompy ciepła powietrze / woda?

Zaleca się stosowanie pompy ciepła powietrze / woda zarówno, jako głównego systemu grzewczego, jak i dodatkowego. Praca ze standardowymi urządzeniami grzewczymi pozwoli w komfortowy i efektywny sposób ogrzać wszystkie pomieszczenia w domu. Stosowane tylko w indywidualnych systemach grzewczych

Pompa ciepła powietrze-powietrze

Ogrzewa powietrze w pomieszczeniu dzięki swojej jednostce wewnętrznej. Zwykle jedna jednostka zewnętrzna obsługuje jedną jednostkę wewnętrzną. Ta sama sytuacja jak w/w pompie, ponieważ producent reguluje pracę do temperatury zewnętrznej -25 ° C.  Nie ma możliwości zwiększenia wydajności przy niskich temperaturach zewnętrznych. Jest to niezależny system. Może zmniejszyć obciążenie konwencjonalnych systemów grzewczych, jeśli uwzględnią zmiany temperatury w pomieszczeniach domu, w których zainstalowane są wewnętrzne jednostki pompy ciepła.

Kiedy instalować pompy ciepła powietrze-powietrze?

Wskazane jest zastosowanie pompy ciepła powietrze-powietrze, jako dodatkowego systemu ogrzewania, aby stworzyć komfortowe warunki w okresie przejściowym i zimowym w oddzielnych pomieszczeniach. Zmniejsza zużycie gazu (lub innego paliwa), jeśli w pomieszczeniach, w których będzie zainstalowana, urządzenia grzewcze będą automatycznie reagować na zmiany temperatury (obecność głowic termicznych lub czujników temperatury). Może być stosowana w domu, mieszkaniu, biurze lub innym typie nieruchomości prywatnej i komercyjnej.

Wnioski

Oba typy powietrznych pomp ciepła można zastosować zarówno przy budowie nowego systemu grzewczego, jak i przy przebudowie starego. Istotną przewagą nad urządzeniami geotermalnymi jest to, że nie ma potrzeby wykonywania rozległych wykopów, a nowoczesny projekt jednostek zewnętrznych z łatwością dopasuje się do zewnętrznej części domu. Na podstawie powyższych informacji stało się jasne, że różne typy powietrznych pomp ciepła są wykorzystywane do różnych celów. Jak w każdym rodzaju sprzętu, koszt urządzeń zależy nie tylko od celów, do jakich jest on używany, ale także od polityki cenowej producenta.

Główne zalety powietrznych pomp ciepła

Głównymi zaletami takich urządzeń są niskie koszty eksploatacji oraz najbardziej elastyczna funkcjonalność pomp ciepła: praca na ogrzewanie, klimatyzację i podgrzanie wody w odpowiedniej ilości. Ważną rolę odgrywa również korzyść, jaką użytkownik uzyskuje z wysokiego poziomu komfortu gwarantowanego przez pompy ciepła.

Powietrzne pompy ciepła to: autonomiczny system ogrzewania i dostarczania ciepłej wody, łatwa adaptacja do istniejących urządzeń kotłowych, wygodna i ekonomiczna regulacja temperatury w każdym pomieszczeniu, specjalne regulowane tryby i ustawienia, które zmniejszają koszty dostawy ciepła nawet o 80%. Szczególnie ekonomiczne jest zainstalowanie powietrznej pompy ciepła, jako urządzenia zewnętrznego. Nie są wymagane prace ziemne. Dostępne są różne konstrukcje: od urządzeń monoblokowych po urządzenia pompowe ze stacjami hydraulicznymi i kotłami do instalacji wewnętrznej.

Related Posts

Klimatyzacja jak ustawić na grzanie?

Ustawienie klimatyzacji na tryb grzania może wydawać się skomplikowane, zwłaszcza dla osób, które nie miały wcześniej do czynienia z takimi urządzeniami. Warto jednak pamiętać, że większość nowoczesnych…

Bramy Szczecin

Bramy w Szczecinie to temat, który cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców, jak i osób planujących budowę lub remont. Wybór odpowiedniej bramy jest kluczowy, ponieważ wpływa…

Jaka klimatyzacja do domu 150m2?

Kiedy zastanawiamy się nad wyborem klimatyzacji do domu o powierzchni 150m2, warto rozważyć kilka kluczowych opcji, które mogą zapewnić komfortowe warunki w upalne dni. Jednym z najpopularniejszych…

Jaka klimatyzacja do domu?

Wybór odpowiedniego systemu klimatyzacji do domu jest kluczowy dla zapewnienia komfortu w trakcie gorących dni. Istnieje wiele różnych rodzajów klimatyzacji, które można dostosować do indywidualnych potrzeb i…

Jakie mamy kominki?

Wybór kominka to decyzja, która może znacząco wpłynąć na atmosferę i styl wnętrza. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kominków, które różnią się zarówno wyglądem, jak i…

Klimatyzacja grzanie jak ustawić?

Ustawienie klimatyzacji na tryb grzania to kluczowy element, który może znacząco wpłynąć na komfort w naszym domu czy biurze. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na odpowiednią…