Dobry podolog w Warszawie

Dobry podolog w Warszawie to ktoś, kto dba o zdrowie naszych stóp. W naszym kraju nie jest to jeszcze tak popularny zawód jak kosmetyczka, ale podologia to coraz więcej pacjentów, a właściwie klientów. Warto zauważyć, że podolog zdecydowanie nie jest lekarzem. Czym naprawdę zajmuje się podologia, jakimi problemami ze stopami zajmują się podolodzy i kiedy warto je odwiedzić?

Kim właściwie jest podolog?

Podolog nie jest lekarzem, ale współpracuje z flebologami, diabetologami, chirurgami i dermatologami. Podologia to zawód ściśle związany z kosmetologią. Aby zostać takim ekspertem, trzeba ukończyć odpowiedni kierunek studiów lub kursy specjalne. Odbywają się również różnego rodzaju seminaria i kongresy podologiczne https://satin.pl/zabiegi-podologiczne/konsultacja-podologiczna/, podczas których odbywają się szkolenia i wykłady.

Przed wyborem podologa w Warszawie warto sprawdzić jego wykształcenie i doświadczenie. Możemy spotkać osoby, które ukończyły tylko jeden kurs lub ekspertów, którzy ukończyli studia i kursy i ściśle współpracują z lekarzami.

Podolog – co on robi?

Jak mówi nam definicja zawodu podologa, osoby wykonujące ten zawód zajmują się identyfikacją zmian patologicznych w kończynach dolnych, a także poszukiwaniem przyczyn tego stanu. Podolog musi dobrać odpowiedni zabieg dla konkretnego pacjenta, wykonuje również zabiegi, które pomagają przywrócić normalne funkcje naszych stóp i ich wygląd: koryguje, szlifuje i obcina paznokcie, usuwa zgrubienia i odciski. Informuje również klientki, jak dbać o paznokcie,

Dobry podolog w Warszawie
Dobry podolog w Warszawie

Podolog zajmuje się:

      • masaż stóp,
      • profesjonalne obcinacze do paznokci,
      • udzielać odpowiednich porad dotyczących właściwej pielęgnacji stóp i środków zapobiegawczych w obszarze ich choroby,
      • wykonać opatrunki na piętach i stopach, dobrać ortezy,
      • zmiany w budowie i kształcie paznokci – mogą je nawet odtworzyć,
      • odciski, modzele, odciski,
      • grzybica paznokci https://satin.pl/zabiegi-podologiczne/leczenie-grzybicy-paznokci/,
      • wrastające paznokcie (podolog wykonuje i nosi klipsy do korekcji wrastających paznokci),
      • stopa cukrzycowa.

Wizyta u podologa – jak to właściwie wygląda?

Wizyta u podologa składa się z pięciu etapów:

Wywiad

Badanie rozpoczęło się od wywiadów mających na celu dostarczenie informacji na temat stylu życia, aktywności, pracy i traumy konkretnego pacjenta. Wstępną diagnozę można zazwyczaj postawić dzięki odpowiedniemu wywiadowi.

Subendoskopia dynamiczna i statyczna

Następnym krokiem będzie przetestowanie go na padzie podłączonym do komputera, subaroskopie. W pierwszej części tego testu – statycznej – uzyskaj informacje o asymetrii lub symetrii obu części ciała, możesz zobaczyć jak ciężar jest rozłożony na stopie, co się stało ze środkiem ciężkości i czy jego pozycja może mieć wpływ na położenie obręczy barkowej i wpływ rotacji głowy i miednicy. Podczas dynamicznej części testu zbadaj wzorce chodu, szlaki transfuzji stóp oraz istniejące odchylenie w supinacji lub pronacji. Możesz wtedy zobaczyć, czy krok pacjenta jest jednolity i czy wszystkie fazy chodu pozostają takie same.

Footoskopia

Po wykonaniu badania lusterka nożnego pacjent musi stanąć na lusterku nożnym. Poniżej znajduje się lusterko, które pozwala sprawdzić łuk i kształt stopy: czy mamy do czynienia ze stopą wklęsłą z odpowiednim łukiem bocznym i podłużnym, czy stopą płaską. W jednym teście można wykonać testy funkcjonalne i dynamiczne, pokazujące, jak stopa wykonuje określone ruchy.

Dynamiczne i statyczne testy planu piętra

Strefę nacisku stopy sprawdzamy za pomocą instrumentu podeszwowego, nie tylko statycznego, ale również dynamicznego. Zrób ślad na papierze. Sadzarka uzyskuje informacje o kształcie łuku, szerokości, długości, obszarach przeciążonych lub odwrotnie, obszarach niedociążonych. Wyraźnie widać różnicę między lewą a prawą stopą. Plan leczenia zależy od tego, co dzieje się ze skórą lub układem mięśniowo-szkieletowym.

Kontrola ręczna

To ostatni etap badania. Podczas fizykoterapii i badań ortopedycznych sprawdzana jest ruchomość wybranych stawów stopy, ale nie tylko. Weź pod uwagę pozycję miednicy, zanik mięśni, osłabienie i możliwe przykurcze. Dopiero po zebraniu wszystkich informacji z indywidualnego badania podolog może określić, czy konieczna jest wstawka, jeśli tak, jaki rodzaj korekcji i na jak długo jest najlepszy dla danego pacjenta odwiedzającego gabinet.

Kerpro sklep podologiczny
Stefana Żeromskiego 77/lok. U1
01-882 Warszawa
223546332
www.kerpro.pl
Satin podolog Warszawa
Podleśna 7
01-673 Warszawa
228334787
www.satin.pl

Related Posts

Podolog Warszawa

Podolog Warszawa

Podolog Warszawa to specjaliści, którzy zajmują się szerokim zakresem problemów zdrowotnych związanych ze stopami. Wśród najczęściej występujących problemów zdrowotnych, które wymagają interwencji podologa, znajdują się różnego rodzaju…

Białe paznokcie

Białe paznokcie

Białe paznokcie stały się jednym z najbardziej pożądanych trendów w świecie manicure. Ich popularność można przypisać ich uniwersalności, elegancji oraz prostocie, która przyciąga kobiety na całym świecie….

Jak się robi licówki na zęby

Jak się robi licówki na zęby

Jak się robi licówki na zęby, to jedno z najczęściej zadawanych pytań przez osoby zastanawiające się nad poprawą swojego uśmiechu. Licówki na zęby, choć cieszą się dużą…

Kosmetyki dermatologiczne

Kosmetyki dermatologiczne

Kosmetyki dermatologiczne zyskują coraz większą popularność wśród osób dbających o zdrowie i wygląd skóry. Te specjalistyczne produkty różnią się od tradycyjnych kosmetyków dostępnych w drogeriach, ponieważ ich…

Kto robi implanty zębów

Kto robi implanty zębów

Kto robi implanty zębów? Implanty zębowe są coraz bardziej popularnym rozwiązaniem dla osób, które straciły swoje naturalne zęby. Procedura ta jest coraz bardziej dostępna, a nowoczesne technologie…

Metody powiększania ust kwasem

Metody powiększania ust kwasem

Metody powiększania ust przy użyciu kwasu hialuronowego cieszą się coraz większą popularnością. To rozwiązanie pozwala na uzyskanie pełniejszych, bardziej zmysłowych ust, które doskonale komponują się z resztą…