Dobry podolog w Warszawie

Dobry podolog w Warszawie to ktoś, kto dba o zdrowie naszych stóp. W naszym kraju nie jest to jeszcze tak popularny zawód jak kosmetyczka, ale podologia to coraz więcej pacjentów, a właściwie klientów. Warto zauważyć, że podolog zdecydowanie nie jest lekarzem. Czym naprawdę zajmuje się podologia, jakimi problemami ze stopami zajmują się podolodzy i kiedy warto je odwiedzić?

Kim właściwie jest podolog?

Podolog nie jest lekarzem, ale współpracuje z flebologami, diabetologami, chirurgami i dermatologami. Podologia to zawód ściśle związany z kosmetologią. Aby zostać takim ekspertem, trzeba ukończyć odpowiedni kierunek studiów lub kursy specjalne. Odbywają się również różnego rodzaju seminaria i kongresy podologiczne https://satin.pl/zabiegi-podologiczne/konsultacja-podologiczna/, podczas których odbywają się szkolenia i wykłady.

Przed wyborem podologa w Warszawie warto sprawdzić jego wykształcenie i doświadczenie. Możemy spotkać osoby, które ukończyły tylko jeden kurs lub ekspertów, którzy ukończyli studia i kursy i ściśle współpracują z lekarzami.

Podolog – co on robi?

Jak mówi nam definicja zawodu podologa, osoby wykonujące ten zawód zajmują się identyfikacją zmian patologicznych w kończynach dolnych, a także poszukiwaniem przyczyn tego stanu. Podolog musi dobrać odpowiedni zabieg dla konkretnego pacjenta, wykonuje również zabiegi, które pomagają przywrócić normalne funkcje naszych stóp i ich wygląd: koryguje, szlifuje i obcina paznokcie, usuwa zgrubienia i odciski. Informuje również klientki, jak dbać o paznokcie,

Dobry podolog w Warszawie
Dobry podolog w Warszawie

Podolog zajmuje się:

   • masaż stóp,
   • profesjonalne obcinacze do paznokci,
   • udzielać odpowiednich porad dotyczących właściwej pielęgnacji stóp i środków zapobiegawczych w obszarze ich choroby,
   • wykonać opatrunki na piętach i stopach, dobrać ortezy,
   • zmiany w budowie i kształcie paznokci – mogą je nawet odtworzyć,
   • odciski, modzele, odciski,
   • grzybica paznokci https://satin.pl/zabiegi-podologiczne/leczenie-grzybicy-paznokci/,
   • wrastające paznokcie (podolog wykonuje i nosi klipsy do korekcji wrastających paznokci),
   • stopa cukrzycowa.

Wizyta u podologa – jak to właściwie wygląda?

Wizyta u podologa składa się z pięciu etapów:

Wywiad

Badanie rozpoczęło się od wywiadów mających na celu dostarczenie informacji na temat stylu życia, aktywności, pracy i traumy konkretnego pacjenta. Wstępną diagnozę można zazwyczaj postawić dzięki odpowiedniemu wywiadowi.

Subendoskopia dynamiczna i statyczna

Następnym krokiem będzie przetestowanie go na padzie podłączonym do komputera, subaroskopie. W pierwszej części tego testu – statycznej – uzyskaj informacje o asymetrii lub symetrii obu części ciała, możesz zobaczyć jak ciężar jest rozłożony na stopie, co się stało ze środkiem ciężkości i czy jego pozycja może mieć wpływ na położenie obręczy barkowej i wpływ rotacji głowy i miednicy. Podczas dynamicznej części testu zbadaj wzorce chodu, szlaki transfuzji stóp oraz istniejące odchylenie w supinacji lub pronacji. Możesz wtedy zobaczyć, czy krok pacjenta jest jednolity i czy wszystkie fazy chodu pozostają takie same.

Footoskopia

Po wykonaniu badania lusterka nożnego pacjent musi stanąć na lusterku nożnym. Poniżej znajduje się lusterko, które pozwala sprawdzić łuk i kształt stopy: czy mamy do czynienia ze stopą wklęsłą z odpowiednim łukiem bocznym i podłużnym, czy stopą płaską. W jednym teście można wykonać testy funkcjonalne i dynamiczne, pokazujące, jak stopa wykonuje określone ruchy.

Dynamiczne i statyczne testy planu piętra

Strefę nacisku stopy sprawdzamy za pomocą instrumentu podeszwowego, nie tylko statycznego, ale również dynamicznego. Zrób ślad na papierze. Sadzarka uzyskuje informacje o kształcie łuku, szerokości, długości, obszarach przeciążonych lub odwrotnie, obszarach niedociążonych. Wyraźnie widać różnicę między lewą a prawą stopą. Plan leczenia zależy od tego, co dzieje się ze skórą lub układem mięśniowo-szkieletowym.

Kontrola ręczna

To ostatni etap badania. Podczas fizykoterapii i badań ortopedycznych sprawdzana jest ruchomość wybranych stawów stopy, ale nie tylko. Weź pod uwagę pozycję miednicy, zanik mięśni, osłabienie i możliwe przykurcze. Dopiero po zebraniu wszystkich informacji z indywidualnego badania podolog może określić, czy konieczna jest wstawka, jeśli tak, jaki rodzaj korekcji i na jak długo jest najlepszy dla danego pacjenta odwiedzającego gabinet.

Kerpro sklep podologiczny
Stefana Żeromskiego 77/lok. U1
01-882 Warszawa
223546332
www.kerpro.pl
Satin podolog Warszawa
Podleśna 7
01-673 Warszawa
228334787
www.satin.pl

Related Posts

Gastrolog dziecięcy Szczecin

Gastrolog dziecięcy Szczecin

W dzisiejszych czasach coraz więcej dzieci boryka się z różnego rodzaju problemami związanych z układem pokarmowym. Niezależnie od tego, czy jest to zespół jelita drażliwego, choroba refluksowa…

Implanty Szczecin

Implanty Szczecin

W dzisiejszych czasach zdrowie jamy ustnej oraz estetyka uśmiechu odgrywają kluczową rolę w codziennym życiu. Wraz z postępem technologicznym w dziedzinie stomatologii, coraz więcej osób korzysta z…

Implanty zębów Wrocław

Implanty zębów Wrocław

Czy implanty zębów są dla każdego? Czy mogą one naprawić nie tylko nasz uśmiech, ale także jakość życia? Te i wiele innych pytań nurtują pacjentów szukających skutecznych…

Podolog Szczecin 

Podolog Szczecin 

Jeśli twoje stopy sprawiają ci kłopoty, nie ma potrzeby dłużej znosić dyskomfortu. Warto skorzystać z usług podologa, który pomoże ci w rozwiązaniu wielu problemów związanych ze stopami….

Catering dietetyczny czy się opłaca

Catering dietetyczny czy się opłaca

Catering dietetyczny czy się opłaca: W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zwraca uwagę na swoje zdrowie i formę fizyczną. Świadomość znaczenia odpowiedniego odżywiania rośnie, co skutkuje poszukiwaniem…

Miód akacjowy

Miód akacjowy

Miód akacjowy: kiedy myślimy o miodzie, nasz umysł często przemieszcza się w kierunku dzikich łąk i pachnących ogrodów pełnych kolorowych kwiatów. Jednakże, istnieje jeden rodzaj miodu, który…