Kurs terapii manualnej – na co się zdecydować?

Kurs terapii manualnej – na co się zdecydować? Skończyłeś studia fizjoterapeutyczne i myślisz o dodatkowym szkoleniu, które pozwoli Ci rozwinąć swoje umiejętności? To bardzo dobry pomysł. Warto mieć jednak na uwadze, że najlepiej jest dokształcać się w jednej, konkretnej dziedzinie fizjoterapii i stawać się specjalistą w swoim fachu.

W poniższym artykule dowiesz się nieco więcej o kursach terapii manualnej, znajdziesz w nim odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania, między innymi: Co trzeba zrobić, aby zostać fizjoterapeutą? Jakie kursy fizjoterapii w dziedzinie terapii manualnej najlepiej wybrać? Jaki jest koszt kursu terapii manualnej?

Jaką drogę trzeba przebyć, aby stać się fizjoterapeutą?

Kurs terapii manualnej - na co się zdecydować?
Kurs terapii manualnej – na co się zdecydować?

Od 2015 roku na mocy nowej ustawy fizjoterapeutą może zostać jedynie osoba, która ukończyła studia wyższe I i II stopnia lub 4-letnie specjalistyczne studia podyplomowe. Nauczanie odbywa się w Akademiach Wychowania Fizycznego i na niektórych Uniwersytetach Medycznych. Podczas wyboru uczelni warto zwrócić uwagę przede wszystkim na: ofertę dydaktyczną danej placówki, lokalizację szkoły wyższej, możliwości edukacyjne oraz opinię. Na studiach nabyć można wiedzę teoretyczną, natomiast umiejętności praktyczne ćwiczone są podczas praktyk. Gdzie można wykonywać tego typu praktyki? Są one oferowane przez różnego rodzaju placówki medyczne, np. szpitale czy kliniki. Jednak sam udział w praktykach może nie przynieść spektakularnych rezultatów w nauce fizjoterapii, aby pogłębić swoją wiedzę i uczyć się nowych umiejętności warto skorzystać z kursów z fizjoterapii prowadzonych przez specjalistów. Tego typy szkolenia nie należą do najtańszych, ale pozwolą Ci uzyskać nową wiedzę, którą będziesz mógł zastosować w pracy z pacjentami.

Rodzaje kursów dla fizjoterapeutów

Ukończenie odpowiedniej szkoły to nie wszystko. Żeby być najlepszym i wyróżniać się na tle konkurencji trzeba stale się dokształcać i rozwijać. Obecnie na rynku znaleźć można wiele kursów fizjoterapeutycznych z różnych dziedzin fizjoterapii. Najczęściej wybiera kursy to między innymi:

  1. Kurs rehabilitacji sportowej – kursy tego typu mają na celu przygotowanie fizjoterapeutów do zajmowania się najczęściej występującymi urazami zawodników zajmujących się różnymi dziedzinami sportu. Pozwalają one także na nabycie umiejętności związanych z wykonywaniem okresowych badań oraz diagnozowaniem i układaniem treningów sportowych.
  2. Kurs suchego igłowania – składa się on zazwyczaj z dwóch modułów, podczas których można od podstaw zapoznać się ze stosowaną w tym przypadku metodą terapeutyczną. Suche igłowanie to kurs, dzięki któremu będziesz miał okazję bliżej zaznajomić się z metodą polegającą na mechanicznym oddziaływaniu na wybraną strukturę anatomiczną.
  3. Kurs terapii manualnej – na koniec kilka słów o kursie terapii manualnej. Jest to kurs, którego zadaniem jest zapoznanie fizjoterapeuty z diagnostyką i technikami terapii manualnych. Ten rodzaj terapii polega na wspomaganiu leczenia narządu ruchu – w szczególności kręgosłupa i stawów obwodowych.

Wyżej wymienione kursy dzielą się także na mniejsze szkolenia – dotyczące bardziej szczegółowych zakresów z danej dziedziny. Warto się nimi zainteresować, gdyż najbardziej korzystną opcją jest specjalizowanie się właśnie w jednej dziedzinie i stałe pogłębianie wiedzy z jej zakresu. Nie warto chwytać się wszystkich możliwych specjalizacji, gdyż niemożliwe jest dobre przygotowanie z każdego zakresu. Dla przykładu poniżej opisano kilka propozycji dotyczących terapii manualnej.

Jakie kursy terapii manualnej wybrać?

Kurs terapii manualnej to cena w granicach 1300-1500zł. Nie są to małe kwoty, ale zdecydowanie warto zainwestować je w swój rozwój. Poniżej przedstawiono kilka przykładowych kursów terapii manualnej.

  • Kurs ostry dysk w modelu Postural Fulcrum – celem tego kursu jest nowe spojrzenie na możliwość zastosowania terapii kręgosłupa w terapii manualnej. W przystępny i zrozumiały sposób przedstawia on problematykę związaną z dysfunkcjami kręgosłupa. Kursy oparty jest nie tylko na licznych szkoleniach, rozważaniach i dyskusjach, ale przede wszystkim na analizie wyników pracy z pacjentami.
  • Kurs terapii manualnej tkanek miękkich – celem terapii manualnej tkanek miękkich jest usunięcie napięć oraz dysfunkcji układu mięśniowo-powięziowego czy trzewnego za pomocą określonych technik manualnych – i do tego właśnie przygotowuje ten kurs. Terapia ta jest nie tylko bardzo bezpieczna, ale także nieinwazyjna.
  • Kurs terapii manualnej z wykorzystaniem terapii punktów spustowych – punkty spustowe mogę znajdować się we wszystkich mięśniach. Często występują one nawet w skupiskach. W tego typu terapii kluczowe jest odnalezienie i uwolnienie najbardziej aktywnego punktu z całej grupy – co pozwoli pozbyć się najsilniejszych dolegliwości.

Istnieje jeszcze wiele innych kursów terapii manualnej, wyżej wymienione pozycje to tylko przykłady, które pozwolą nakreślić sytuację związaną z kursami tego typu. Kursy bez problemu możesz odnaleźć w Internecie i dokonać zapisu online. Pamiętaj tylko, aby przed tym sprawdzić autentyczność danego szkolenia.

art

Related Posts

Kredyty i pożyczki dla firm

Kredyty i pożyczki dla firm

Kredyty i pożyczki dla firm: aby prowadzić biznes, trzeba nie tylko zachować płynność finansową, ale także sprawnie pozyskiwać środki na inwestycje. W przeciwnym razie firma nie może…

Prawnik rozwodowy Warszawa

Prawnik rozwodowy Warszawa

Prawnik rozwodowy Warszawa. Niestety przeciętna wiedza prawnicza nie wystarczy do wygrania sprawy rozwodowej. W praktyce konieczne jest zatrudnienie odpowiedniego prawnika z ponadprzeciętnym doświadczeniem. To może być klucz…

Jak zrobić dobry masaż?

Jak zrobić dobry masaż?

Jak zrobić dobry masaż? Doskonałe samopoczucie każdego dnia to marzenie wielu osób. Choć możemy wiele zrobić, aby uniknąć wielu dolegliwości to na ogół każdemu z nas coś…

Gdzie rezerwować noclegi nad morzem?

Gdzie rezerwować noclegi nad morzem?

Gdzie rezerwować noclegi nad morzem? Wiele osób zastanawia się nad tym, czy warto wypoczywać nad morzem. Odpowiedź na to pytanie może być jednak dość trudna do postawienia….

Ile kosztuje pozycjonowanie strony Google?

Ile kosztuje pozycjonowanie strony Google?

Ile kosztuje pozycjonowanie strony Google? W dzisiejszych czasach kluczem do sukcesu jest odpowiednia strategia marketingowa. Jeśli chcemy mieć duże zyski, musimy zachęcić klientów do skorzystania z naszych…

Jak zaksięgować licencję na transport międzynarodowy?

Jak zaksięgować licencję na transport międzynarodowy?

Jak zaksięgować licencję na transport międzynarodowy? Wiele osób z pewnością zastanawia się, czym jest licencja na transport międzynarodowy. Wobec tego, należy powiedzieć, iż licencją na transport międzynarodowy…