Gdzie przyjmuje ortopeda

Masz problemy ze stopami? Zastanawiasz się czy powinieneś wybrać się do ortopedy? Jeśli tak, mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość. Otóż specjalnie z myślą o Tobie przygotowaliśmy krótki poradnik, z którego dowiesz się między innymi tego kim jest ortopeda oraz przede wszystkim, gdzie przyjmuje ortopeda. Gotowy? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, zachęcamy do dalszego czytania. 

Kim jest ortopeda? 

Jak nietrudno się domyślić, ortopeda https://ortho-expert.pl/lekarze/ jest to osoba, która ukończyła studia medyczne oraz odpowiednią specjalizację. Lekarz ortopeda wbrew pozorom posiada bardzo szerokie kompetencje, zajmuje się on bowiem nie tylko problemami oraz schorzeniami związanymi z chodzeniem, ale także układem kostnym, układem ruchu oraz przede wszystkim dbaniem o kręgosłup. Jeśli zatem czujesz ucisk w nodze lub silny ból kręgosłupa, Twoim pierwszym krokiem powinna być wizyta u dobrze wykwalifikowanego ortopedy. Wiele osób posiada błędne wrażenie na temat ortopedów, które polega na postrzeganiu ortopedy w ten sam sposób co fizjoterapeuty. Jest to ogromny oraz rażący błąd, który wynika prawdopodobnie z poglądów na temat zakresu zajęć obu tych zawodów. Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę z tego, że ortopeda jest to lekarz, jego zakres działania jest zatem zdecydowanie inny niż usługi wykonywane przez fizjoterapeutów czy też podologów. 

Czym dokładnie zajmuje się ortopeda? 

Gdzie przyjmuje ortopeda
Gdzie przyjmuje ortopeda

Tak jak wyżej wspomnieliśmy, ortopeda to lekarz, który w dużym skrócie zajmuje się układem ruchu. Dla osób, które jednak nie są zaznajomione z tym pojęciem, postanowiliśmy nieco przybliżyć temat. Lekarza ortopedę można podzielić na dwie grupy wiekowe: ortopedę dziecięcego oraz klasycznego ortopedę, który zajmuje się nastolatkami oraz osobami dorosłymi. Zacznijmy od tego kim jest ortopeda dziecięcy oraz jakie są jego obowiązki. 

Otóż, aby zostać dobrym ortopedą należy ukończyć specjalizację z zakresu ortopedii i chirurgii urazowej (traumatologii) lub też zdobyć tytuł chirurga dziecięcego. Oba kierunki zapewniają zdobycie odpowiedniej wiedzy oraz przede wszystkim kwalifikacji, by pracować z chorobami narządu ruchu. 

Jeśli chodzi stricte o ortopedę dziecięcego, to należy jasno zaznaczyć, że jego usługi dotyczą zarówno noworodków, u których rozwijają się wszelkiego rodzaju wady rozwojowe, jak i nieco większych dzieci, które cierpią na choroby oraz skrzywienia kręgosłupa.

Do najczęściej występujących schorzeń u dzieci zaliczają się między innymi:
– wady budowy mózgoczaszki,
– zniekształcenia twarzoczaszki,
– niedorozwój żuchwy,
– rozszczep podniebienia twardego,
– różnego rodzaju deformacje (w tym także deformacje kończyn dolnych lub górnych, w obrębie kości długich, dłoni, stóp lub palców).

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że niektóre choroby układu ruchu występują już od samych narodzin. Tego typu przypadki są szczególnie trudne, ponieważ kości noworodka są niezwykle delikatne, wszelkiego rodzaju rehabilitacja musi zatem być wykonywane przez doskonałego specjalistę. Choroby tego typu często wiążą się z poważnymi powikłaniami neurologicznymi. Dobrą wiadomością jest bez wątpienia fakt, że wcześnie wykryta choroba ma bardzo duże szanse na owocne leczenie. To właśnie dlatego konsultacja ortopedyczna jest tak ważna. 

Zupełnie innym spektrum problemów z układem ruchu zajmuje się ortopeda https://ortho-expert.pl przyjmujący dorosłych pacjentów. Osoby dorosłe zgłaszające się do ortopedy to przeważnie ludzie po różnego rodzaju urazach oraz wypadkach, którzy starają się powrócić do dawnej sprawności. Niektóre powikłania nabyte w wyniku wypadku, wymagają szczególnej opieki, a nawet interwencji chirurgicznej. Jeśli zatem masz za sobą wypadek, pamiętaj o tym, by udać się na konsultację ortopedyczną, ponieważ jest ona w stanie zaoszczędzić Ci naprawdę całkiem sporo kłopotów. Oprócz leczenia skutków wypadków, zadaniem dobrego ortopedy jest również praca z osobami niepełnosprawnymi. To właśnie dzięki stałej kontroli ortopedy, osoby, które przeszły przez amputacje kończyn są w stanie funkcjonować na tak wysokim poziomie. 

Gdzie przyjmuje ortopeda?

Ortopeda tak jak każdy lekarz może mieć własną działalność gospodarczą. Mowa wtedy o prywatnych gabinetach, w których leczenie oraz wszelkie konsultację odbywają się za opłatą. Oprócz tego, lekarza ortopedę można znaleźć również w szpitalu oraz w przychodni. Jeśli natomiast w Twojej lokalnej przychodni nie przyjmuje żaden ortopeda, lekarz rodzinny ma obowiązek udzielić Ci konsultacji doraźnej, a także wypisać odpowiednie skierowanie. 

Co to jest alloplastyka stawu

Do wyjątkowo często wykonywanych zabiegów należy między innymi alloplastyka stawu. Alloplastyka to operacja, która polega na wykonaniu wyjątkowo precyzyjnego zabiegu, dzięki któremu można dopasować endoprotezy do każdego pacjenta w sposób indywidualny. 

Jak widzisz znalezienie dobrego ortopedy, to naprawdę trudne zadanie, mimo to mamy jednak nadzieję, że dzięki naszym poradom, będziesz w stanie w szybki i prosty sposób wybrać swojego lekarza. Jeśli zatem potrzebujesz wizyty u specjalisty, nie czekaj ani chwili dłużej.

Ortho Expert ortopeda
ul, Jagiellońska 87b
70-437 Szczecin
https://ortho-expert
www.ortho-expert.pl

Related Posts

Jak wzmocnić paznokcie?

Jak wzmocnić paznokcie?

Jak wzmocnić paznokcie? Osłabione paznokcie często świadczą o niedoborach witamin i minerałów w organizmie. Mogą mieć też związek z niewłaściwie przeprowadzonym zabiegiem kosmetycznym albo mechanicznym uszkodzeniem płytki…

Implanty

Implanty

Implanty stomatologiczne to rewolucja w odnowie uśmiechu. Od wieków piękny uśmiech był symbolem zdrowia i atrakcyjności. Zęby stanowią nie tylko narzędzie do gryzienia i trawienia pokarmów, ale…

Psychoterapia Gdynia

Psychoterapia Gdynia

Psychoterapia Gdynia: W dzisiejszym szybkim tempie życia, pełnym wyzwań, niezwykle ważne jest, aby zatroszczyć się o nasze zdrowie psychiczne. Nasze umysły są pod stałą presją stresu, niepokoju…

Implanty dentystyczne w Szczecinie

Implanty dentystyczne w Szczecinie

Implanty dentystyczne w Szczecinie: wszyscy pragniemy czystego i pięknego uśmiechu. Niestety z różnych powodów mogą wystąpić problemy związane z próchnicą, prowadzące do utraty zębów. Implanty zębowe to…

Jak założyć opatrunek ze srebrem?

Jak założyć opatrunek ze srebrem?

Jak założyć opatrunek ze srebrem? Opatrunki ze srebrem są powszechnie stosowane do szybszego wyleczenia trudno gojących się ran. Ich popularność bierze się z tego, iż są one niezwykle…

Dobry podolog w Warszawie

Dobry podolog w Warszawie

Dobry podolog w Warszawie to ktoś, kto dba o zdrowie naszych stóp. W naszym kraju nie jest to jeszcze tak popularny zawód jak kosmetyczka, ale podologia to…