Gdzie przyjmuje ortopeda

Masz problemy ze stopami? Zastanawiasz się czy powinieneś wybrać się do ortopedy? Jeśli tak, mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość. Otóż specjalnie z myślą o Tobie przygotowaliśmy krótki poradnik, z którego dowiesz się między innymi tego kim jest ortopeda oraz przede wszystkim, gdzie przyjmuje ortopeda. Gotowy? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, zachęcamy do dalszego czytania. 

Kim jest ortopeda? 

Jak nietrudno się domyślić, ortopeda jest to osoba, która ukończyła studia medyczne oraz odpowiednią specjalizację. Lekarz ortopeda wbrew pozorom posiada bardzo szerokie kompetencje, zajmuje się on bowiem nie tylko problemami oraz schorzeniami związanymi z chodzeniem, ale także układem kostnym, układem ruchu oraz przede wszystkim dbaniem o kręgosłup. Jeśli zatem czujesz ucisk w nodze lub silny ból kręgosłupa, Twoim pierwszym krokiem powinna być wizyta u dobrze wykwalifikowanego ortopedy. Wiele osób posiada błędne wrażenie na temat ortopedów, które polega na postrzeganiu ortopedy w ten sam sposób co fizjoterapeuty. Jest to ogromny oraz rażący błąd, który wynika prawdopodobnie z poglądów na temat zakresu zajęć obu tych zawodów. Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę z tego, że ortopeda jest to lekarz, jego zakres działania jest zatem zdecydowanie inny niż usługi wykonywane przez fizjoterapeutów czy też podologów. 

Czym dokładnie zajmuje się ortopeda? 

Gdzie przyjmuje ortopeda
Gdzie przyjmuje ortopeda

Tak jak wyżej wspomnieliśmy, ortopeda to lekarz, który w dużym skrócie zajmuje się układem ruchu. Dla osób, które jednak nie są zaznajomione z tym pojęciem, postanowiliśmy nieco przybliżyć temat. Lekarza ortopedę można podzielić na dwie grupy wiekowe: ortopedę dziecięcego oraz klasycznego ortopedę, który zajmuje się nastolatkami oraz osobami dorosłymi. Zacznijmy od tego kim jest ortopeda dziecięcy oraz jakie są jego obowiązki. 

Otóż, aby zostać dobrym ortopedą należy ukończyć specjalizację z zakresu ortopedii i chirurgii urazowej (traumatologii) lub też zdobyć tytuł chirurga dziecięcego. Oba kierunki zapewniają zdobycie odpowiedniej wiedzy oraz przede wszystkim kwalifikacji, by pracować z chorobami narządu ruchu. 

Jeśli chodzi stricte o ortopedę dziecięcego, to należy jasno zaznaczyć, że jego usługi dotyczą zarówno noworodków, u których rozwijają się wszelkiego rodzaju wady rozwojowe, jak i nieco większych dzieci, które cierpią na choroby oraz skrzywienia kręgosłupa.

Do najczęściej występujących schorzeń u dzieci zaliczają się między innymi:
– wady budowy mózgoczaszki,
– zniekształcenia twarzoczaszki,
– niedorozwój żuchwy,
– rozszczep podniebienia twardego,
– różnego rodzaju deformacje (w tym także deformacje kończyn dolnych lub górnych, w obrębie kości długich, dłoni, stóp lub palców).

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że niektóre choroby układu ruchu występują już od samych narodzin. Tego typu przypadki są szczególnie trudne, ponieważ kości noworodka są niezwykle delikatne, wszelkiego rodzaju rehabilitacja musi zatem być wykonywane przez doskonałego specjalistę. Choroby tego typu często wiążą się z poważnymi powikłaniami neurologicznymi. Dobrą wiadomością jest bez wątpienia fakt, że wcześnie wykryta choroba ma bardzo duże szanse na owocne leczenie. To właśnie dlatego konsultacja ortopedyczna jest tak ważna. 

Zupełnie innym spektrum problemów z układem ruchu zajmuje się ortopeda https://ortho-expert.pl przyjmujący dorosłych pacjentów. Osoby dorosłe zgłaszające się do ortopedy to przeważnie ludzie po różnego rodzaju urazach oraz wypadkach, którzy starają się powrócić do dawnej sprawności. Niektóre powikłania nabyte w wyniku wypadku, wymagają szczególnej opieki, a nawet interwencji chirurgicznej. Jeśli zatem masz za sobą wypadek, pamiętaj o tym, by udać się na konsultację ortopedyczną, ponieważ jest ona w stanie zaoszczędzić Ci naprawdę całkiem sporo kłopotów. Oprócz leczenia skutków wypadków, zadaniem dobrego ortopedy jest również praca z osobami niepełnosprawnymi. To właśnie dzięki stałej kontroli ortopedy, osoby, które przeszły przez amputacje kończyn są w stanie funkcjonować na tak wysokim poziomie. 

Gdzie przyjmuje ortopeda?

Ortopeda tak jak każdy lekarz może mieć własną działalność gospodarczą. Mowa wtedy o prywatnych gabinetach, w których leczenie oraz wszelkie konsultację odbywają się za opłatą. Oprócz tego, lekarza ortopedę można znaleźć również w szpitalu oraz w przychodni. Jeśli natomiast w Twojej lokalnej przychodni nie przyjmuje żaden ortopeda, lekarz rodzinny ma obowiązek udzielić Ci konsultacji doraźnej, a także wypisać odpowiednie skierowanie. 

Co to jest alloplastyka stawu

Do wyjątkowo często wykonywanych zabiegów należy między innymi alloplastyka stawu. Alloplastyka to operacja, która polega na wykonaniu wyjątkowo precyzyjnego zabiegu, dzięki któremu można dopasować endoprotezy do każdego pacjenta w sposób indywidualny. 

Jak widzisz znalezienie dobrego ortopedy, to naprawdę trudne zadanie, mimo to mamy jednak nadzieję, że dzięki naszym poradom, będziesz w stanie w szybki i prosty sposób wybrać swojego lekarza. Jeśli zatem potrzebujesz wizyty u specjalisty, nie czekaj ani chwili dłużej.

Ortho Expert ortopeda
ul, Jagiellońska 87b
70-437 Szczecin
https://ortho-expert
www.ortho-expert.pl

Related Posts

Implanty zębów Lublin

Implanty zębów Lublin

Implanty zębowe to zaawansowane rozwiązanie, które coraz częściej wybierają osoby borykające się z problemem brakujących zębów. Dzięki nowoczesnej technologii i rosnącej świadomości na temat dostępnych opcji, mieszkańcy…

Aparat Invisalign Warszawa

Aparat Invisalign Warszawa

Aparat Invisalign Warszawa to nowoczesne rozwiązanie dla osób, które pragną skorygować swoje uzębienie, unikając tradycyjnych metalowych aparatów ortodontycznych. Transparentne nakładki Invisalign zyskały uznanie na całym świecie dzięki…

Reklama stomatolog

Reklama stomatolog

Reklama stomatolog – co jest istotne? Każdy gabinet stomatologiczny powinien rozważyć możliwości, które oferuje reklama online. Internet stał się głównym źródłem informacji dla potencjalnych pacjentów szukających nie…

Balonikowanie żołądka

Balonikowanie żołądka

Balonikowanie żołądka jako sprawdzona alternatywa w poszukiwaniu skutecznych metod na redukcję nadwagi, wiele osób decyduje się na różnorodne techniki, które mogą pomóc w osiągnięciu wymarzonej sylwetki. Jedną…

Implanty Lublin gdzie najlepiej

Implanty Lublin gdzie najlepiej

Implanty Lublin gdzie najlepiej? Rozważając opcje związane z poprawą zdrowia i estetyki naszego uśmiechu, coraz więcej osób decyduje się na zabiegi implantologiczne. Lublin, jako jedno z ważniejszych…

Wartość inwestycji balon żołądkowy w tabletce cena leczenia

Wartość inwestycji balon żołądkowy w tabletce cena leczenia

Wartość inwestycji balon żołądkowy w tabletce cena leczenia jest tematem, który wzbudza coraz większe zainteresowanie zarówno wśród osób szukających skutecznych metod odchudzania, jak i wśród specjalistów z…