Rozmiary kontenerów morskich

Rozmiary kontenerów morskich. Żegluga morska jest rodzajem transportu, który wyróżnia się niską ceną w kontekście długich dystansów, gdy czas realizacji przedsięwzięcia nie jest najważniejszym czynnikiem. Innymi słowy, połączenie znaczących tras oraz braku potrzeby pośpiechu od razu skłania wzrok ku wykorzystaniu frachtowców. Jest to tak skuteczny sposób również dzięki wykorzystaniu kontenerów morskich. Są one skutecznym elementem przewozu, który zabezpiecza towar, który znajduje się w ich wnętrzu.

Ponadto wszystko jest ustrukturyzowane i tym samym ułatwia pracę w portach na całym świecie. Kontenery morskie muszą być transportowane zgodnie z procedurami, które pomogą nie tylko ochronić produkty, ale także optymalizować wykorzystanie przestrzeni na statkach. Nie każdy ze stalowych pojemników jest taki sam. Różnią się one rozmiarami, typami czy dodatkowymi elementami. Skupimy się głównie na tej pierwszej kwestii. Jakie są najczęściej wykorzystywane rozmiary kontenerów morskich?

Standardowe wymiary kontenerów

kontenery morskieCzęsto słyszy się o kontenerach 20 stopowych. Rzeczywiście jest to jeden z uniwersalnych rozmiarów, co nie oznacza, że jedyny. Dodatkowo występują prawne unormowania, co nie ogranicza się jednak do przedstawienia jedynych słusznych wymiarów. Pojawiają się różne warianty, co idealnie dostosowuje się do potrzeb przewożonych towarów. 40 stopowy kontener również należy do standardu, a dopełnieniem tego jest stalowy pojemnik na 10 stóp, który jednak stosowany jest trochę rzadziej niż poprzednie warianty. W poszczególnych wariantach niektóre wymiary trochę się różnią.

Polecamy uwadze:

Kontener 20’DV

Jeden z najczęściej wykorzystywanych kontenerów na świecie. Jego długość wewnętrzna wynosi 5,9 m. Wysokość i szerokość to odpowiednio 2,39 i 2,35 m. W praktyce oznacza to pojemność 32,3 m³ przy ładowności określanej najczęściej na ponad 21000 kg. Kontener 20 ft idealnie nadaje się do przewozu mniejszej ilości towarów. Szczególnie w przypadku połączenia tego z ich większą wagą.

Kontener 40’DV

Prawdopodobnie najczęściej stosowanym kontenerem na świecie jest właśnie ten. Jego wymiary to najczęściej 12 m przy tej samej wysokości i szerokości, co wcześniejszy wariant. Jednocześnie ładowność kontenera na poziomie 28500 kg nie jest dwa razy większa, niż ogólna pojemność względem poprzedniego wariantu. Oznacza to, że w przypadku mniejszej wagi towarów kontener 40 ft będzie optymalnym rozwiązaniem.

Kontener 10’DV

kontenery morskie sprzedażZaburzyliśmy kolejność przedstawiania według rozmiaru, żeby zaznaczyć, że ten rozmiar jest rzadziej stosowany niż poprzednie. W praktyce to oznacza, że długość wynosi prawie 3 m. Jednocześnie jest połączone z szerokością i wysokością odpowiednio 2,35 m i 23,8 m. W praktyce prowadzi to do uzyskania objętości 16 m³. Pamiętajmy, że wymiary znów są podane w odniesieniu do wnętrza, ponieważ tak to jest przedstawiane najczęściej. Ma to zresztą sens ze względów praktycznych. O ile zewnętrzne wymiary są ważne ze względu na transport, tak wewnętrzne określają objętość. Ważnym elementem jest również ładowność, która w przypadku 10′ DV jest znacznie niższa i na poziomie prawie 9000 kg, czyli ponad trzykrotnie mniejsza niż ma to miejsce w przypadku standardowych rozmiarów.

Kontener 45′

W Europie często stosuje się również kontenery o długości wewnętrznej 13,5 m. Jednocześnie jest to powiązane z wykorzystaniem 2,42 m szerokości oraz 2,7 m wysokości. Producent kontenerów magazynowych nie musi więc ograniczać się do jednego wymiaru, o ile spełnione są normy. Oczywiście większe wymiary oznaczają pojemność na poziomie ponad 88 m³ oraz ponad 29000 kg ładowności. Wynajem kontenera magazynowego na cele służbowe często odbywa się właśnie w odniesieniu do podwyższonego sufitu. Pomimo tego w wykorzystaniu podczas transportu są one nazywane kontenerami specjalistycznymi.

Rozmiary Open Top

Kontenery morskie występują również w innych typach. Open top nie ma jednoznacznie określonej długości. Może to być zarówno 20 ft, jak i 40 ft. Nie każdy towar można załadować przez drzwi, które znajdują się na węższej ściany kontenera. Możliwość otwierania górnej warstwy pozwala załadować większe towary. Pojemność tej formy może wynosić nawet do 76,3 m³. Łatwo możemy więc zauważyć, że o ile standardowe wymiary są określone i najczęściej wykorzystywane na świecie. Nie zmienia to faktu, że nie każda sztuka jest dokładnie określona i w przypadku występowania różnych typów może dochodzić do różnic.

Zobacz również:

Inne wielkości kontenerów

kontener morski sprzedażKontenery High Cube mają zwiększoną wysokość i również należą do kontenerów, które są stosowane na całym świecie. Najczęściej oznacza to wysokość większa o około 30 cm. Możemy więc łatwo obliczyć, jak ma się to w kontekście standardowych rozmiarów. High Cube nie jest jednak jedynym typem, który ostatecznie wpływa na ostateczne rozmiary oraz poszczególne parametry. Flat Rack przede wszystkim znacząco zwiększa ładowność i tym samym idealnie nadaje się do transportu najbardziej wymagających towarów pod względem wagi. Kontenery typu Reefer również występują w różnych wariantach wielkości (ich główną różnicą w stosunku do standardowych kontenerów jest to, że działa on jak chłodnia w celu zabezpieczenia towarów). W zasadzie temat wielkości kontenerów jest znacznie bardziej złożony. Nie zmienia to jednak faktu, że niektóre warianty są częściej wykorzystywane niż inne.

Related Posts

Czy OCP jest obowiązkowe?

Obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne w Polsce obejmuje wiele aspektów, w tym dostęp do różnych form antykoncepcji. OCP, czyli doustne środki antykoncepcyjne, nie są obowiązkowe, ale ich stosowanie może…

Przewóz mebli Wrocław

Przewóz mebli we Wrocławiu to proces, który wymaga staranności oraz odpowiedniego planowania. Kluczowym elementem jest wybór odpowiedniej firmy transportowej, która specjalizuje się w tego typu usługach. Warto…

Czy kurier sam pakuje paczkę?

Wiele osób zastanawia się, czy kurierzy zajmują się pakowaniem paczek, a odpowiedź na to pytanie może być różna w zależności od firmy kurierskiej. W większości przypadków kurierzy…

Czy kurier ma obowiązek wnieść paczkę na piętro?

Wielu z nas zastanawia się, czy kurier ma obowiązek wnieść paczkę na piętro, szczególnie gdy zamawiamy duże lub ciężkie przedmioty. W rzeczywistości odpowiedź na to pytanie nie…

Kurier pobranie co to?

Kurier pobranie to usługa, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób dokonujących zakupów online. W skrócie, jest to forma dostawy, w której płatność za zamówiony towar następuje…

Co jeśli kurier nie zastanie nikogo w domu?

W sytuacji, gdy kurier nie zastanie nikogo w domu, warto wiedzieć, jakie są dostępne opcje oraz jak można zareagować. Przede wszystkim, większość firm kurierskich ma swoje procedury…